image

Як зробити HR чат-бот у Telegram для навчання співробітників

27 Травня 2021

user-iconАвтор: 

У діяльності будь-якої фірми важливу роль відіграє робота HR менеджера. Використовуючи HR чат-бот для навчання співробітників і організації їхньої роботи, можна звільнити працівників компанії від рутини, забезпечити індивідуальний підхід при вирішенні кадрових питань.

Навіщо чат-бот потрібен HR

Використання чат-бота дасть змогу організації автоматизувати вирішення багатьох завдань, пов’язаних із кадровими ресурсами. Вони не зможуть замінити людину, проте візьмуть на себе основний обсяг рутинної роботи.

Підбір працівників

HR чат-бот для підбору співробітників

Для того, щоб знайти тих співробітників, які необхідні компанії, потрібно попередньо відібрати кандидатів для співбесіди. Боти зможуть зібрати заявки і провести попередній відбір.

За результатами їхніх зусиль співробітник фірми зможе провести співбесіди з найперспективнішими кандидатами та обґрунтовано зробити остаточний вибір. Завдяки застосуванню бота час попереднього відбору скорочується з кількох тижнів до 2-3 днів.

Робота з новими співробітниками

Коли у фірму прийшов новий фахівець, йому потрібен час для того, щоб він увійшов у курс справи. Зокрема, він має ознайомитися з діючими інструкціями, освоїти алгоритми виконання тих чи інших завдань, з’ясувати незрозумілі для нього питання.

У цьому може допомогти чат-бот. Оскільки проблеми, з якими стикаються новачки, є типовими, бот зможе дати відповіді на питання, що виникають у них. Додатково ці програми можуть полегшити процедуру знайомства з робочим колективом.

Ось приклад ситуації, у якій може допомогти бот. Якщо новий співробітник прийшов на робоче місце, але бачить, що йому бракує певного обладнання (наприклад, комп’ютера або принтера), він може звернутися з цим питанням до розумного робота. У відповідь бот розповість, як вирішити проблему.

Оптимізація виробничих процесів

У процесі роботи у працівників може виникати бажання дізнатися додаткову інформацію або отримати поради щодо виконання своїх трудових функцій. Бот вміє давати необхідні довідки, не відволікаючи для цього керівництво або провідних фахівців.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Боти можуть збирати статистику, яка дасть змогу проаналізувати ефективність роботи та визначити напрямки для вдосконалення. Коли керівник бачить, з якими проблемами співробітники стикаються найчастіше, він може скоригувати робочий процес.

Оформлення документів

HR чат-бот для оформлення документів

Більшість запитів співробітників до HR менеджерів пов’язана з оформленням тієї чи іншої документації. Зазвичай тут присутні додаткові формальні вимоги, які працівники можуть не знати або не пам’ятати. Чат-бот допоможе скласти бездоганно оформлену документацію.

Його діяльність особливо актуальна у великих фірмах, де питання в цій сфері можуть виникати регулярно. У разі змін у законодавстві достатньо внести коригування в роботу чат-бота, щоб усі співробітники могли отримувати правильні документи.

Інтерв’ю при звільненні

Якщо співробітник вирішив залишити роботу, то у нього для цього є причина. Збір такої інформації дасть змогу зменшити плинність кадрів у компанії. Такі інтерв’ю бот може провести з усіма працівниками, які вирішили звільнитися, в той час, як зазвичай їх проводять тільки з деякими.

Професійне вдосконалення

Прийшовши на роботу, співробітник зазвичай розраховує зробити кар’єру на новому місці. Одним із важливих елементів професійного зростання є навчання новим функціям, вдосконалення вже наявних.

У цих питання зможуть допомогти чат-боти. При цьому мова може йти про різні варіанти навчання – від інтенсивного до розвитку нескладних додаткових навичок.

Планування

Частина планування діяльності трудового колективу являє собою набір рутинних процесів. Наприклад, можливо розподілити функції або встановити часові рамки так, щоб оптимізувати взаємодію між співробітниками. Бот зможе виконувати типові функції в цій сфері, повідомляти співробітників про них і контролювати виконання.

Що вміють боти в Телеграм?

Можливості чат-ботів Телеграм

Чат-боти в Телеграм – це особливого роду програми, які дають змогу ефективно виконувати деякі види робіт за закладеними в них алгоритмами. Останні можуть бути простими або дуже складними, залежно від завдань, що стоять перед ними.

Боти можуть розсилати повідомлення, підтримуючи прості розмови. Вони здатні збирати інформацію, необхідну для роботи, можуть пропонувати матеріали для навчання або інструкції до виконання певних завдань.

Чат-боти дають змогу суттєво розширити масштаби діяльності. Вони можуть вести індивідуальну роботу зі співробітниками з урахуванням їхніх особливостей.

Чат-бот для адаптації та навчання персоналу

Після прийому на роботу нові співробітники часто потребують додаткової уваги. Вони повинні освоїти виконання основних завдань, адаптуватися до умов роботи в компанії. Йдеться про копітку й однотипну роботу, яку в більшості випадків виконують провідні співробітники. Боти можуть узяти на себе основну частину роботи, залишаючи для фахівців тільки найскладніші випадки.

Що потрібно, щоб зробити чат-бота

Для створення бота необхідно насамперед скласти алгоритм його роботи. Він може бути дуже складним, але це необхідна частина процесу. Якщо робити чат-бота з нуля, то для цього знадобиться наймати професійного програміста. Простіше для цієї мети скористатися онлайн сервісом, наприклад, LessonDelivery:

Как сделать HR чат-бота для обучения сотрудников

 

  1. Запустити Телеграм.

  2. У пошуку вказати “LessonDeliveryBot”.

  3. У результаті пошуку відкрити його.

  4. На початковій сторінці потрібно натиснути на “Start”.

Далі потрібно слідувати наявним інструкціям.

Тут є велика кількість доступних і зрозумілих довідкових матеріалів, а також бот, зроблений для ілюстрації можливостей сервісу.

Попередньо потрібно зареєструвати бота через @BotFather. Після переходу в адміністративну панель можна безпосередньо перейти до процесу створення. Для цього знадобиться токен, отриманий у процесі реєстрації на @BotFather.

Створення HR-ботів дасть змогу не тільки звільнити співробітників від рутинної роботи, а й підвищить ефективність їхньої діяльності. Чат-боти допоможуть вирішувати важливі завдання, пов’язані з наймом, адаптацією та професійним розвитком співробітників.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x