image

Перспективи впровадження чат-ботів в освіті та використання мікронавчання

28 Травня 2021

user-iconАвтор: 

З переходом освіти в онлайн зросла потреба в інструментах і сервісах для доставки знань через інтернет. Чат-боти зробили онлайн-уроки ще доступнішими, дозволивши навчатися в месенджері власного смартфона в перерві між справами.

У статті окреслимо перспективи впровадження чат-ботів в освіті, виокремимо позитивні та негативні сторони “нелюдського” навчання, а також його можливості в підтримці викладачів і студентів.

Навіщо чат-боти онлайн-навчанню

Чат-боти в онлайн-освіті

Впровадження чат-ботів в онлайн-навчання – це процес організації двостороннього спілкування людини зі штучним інтелектом у форматі “запитання-відповідь”. Чат-бот повністю імітує діалог реальної людини, враховуючи різні варіації одержуваних запитів.

Насамперед такий формат навчання спрямований на вивільнення додаткового часу викладачів і створення сприятливих умов для більш якісної підготовки навчальних матеріалів. Форма самопідготовки, за якої учень миттєво отримує відповіді на поставлені запитання, позитивно позначається на продуктивності навчання.

Чат-боти в освіті

Ефективність отримання знань багато в чому залежить від здатності системи освіти до доведення необхідної учням інформації в найкоротші терміни і з необхідною якістю. Чат-бот має низку переваг, що роблять процес інтелектуального зв’язку найбільш когнітивним:

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.
  1. Доступність інформації в будь-який час доби.
  2. Структурованість історії запитів. Чат-бот дає змогу переглядати відповіді на запитання, що ставилися раніше, і створює в того, хто навчається, враження індивідуальності заняття.
  3. Персоналізація взаємодії. Нейромережі штучного інтелекту здатні “підлаштувати” роботу чат-бота під індивідуальні особливості сприйняття даних учнем і донести до нього інформацію у форматі, зрозумілому до сприйняття.
  4. Збереження психологічного діалогу з учнем, побудованого на принципі “запитання-відповідь”.

Мікронавчання як спосіб ефективного навчання

Чат-боти в мікронавчанні

Увесь обсяг інформації, що входить у сучасні програми навчання, неможливо засвоїти без упровадження нових принципів вивчення та розвитку зацікавленості в поглибленні вертикалі знань.

Чат-боти здатні до реалізації принципу “мікронавчання”, коли учень отримує інформацію не в повному обсязі, а дозовано, порціями. Кожну порцію можна виділити в окремий курс, досягнення успіхів у вивченні якого дає відповідь на одне конкретне запитання.

До вивчення у форматі мікронавчання доступні будь-які типи контентної інформації – візуальні приклади та графіки, аудіофайли, медіа та текстові завдання. Хороших результатів досягають веб-тренери онлайн-шкіл при використанні роликів мікронавчального відео. Такі ролики тривалістю від десятків секунд до кількох хвилин поєднують у собі як візуальне, так і аудіальне сприйняття.

Позитивні сторони мікронавчання:

  1. Сучасний формат навчання.
  2. Ефективність засвоєння матеріалу за рахунок гармонійного впливу на органи сприйняття і порційності матеріалу.
  3. Економічна доцільність. Швидше і дешевше розробити, а надалі оновлювати пакет мікрокурсів або окремі його складові, ніж витрачати масу часу на створення повноцінної наукової праці.

Боти для підтримки викладачів, студентів, абітурієнтів

Чат-боти для підтримкм сиудентів та викладачів

Комп’ютерні програми, звані чат-ботами, не обов’язково працюють виключно за запитами. Сучасні технології дають змогу застосовувати чат-ботів у реалізації таких складних процесів, як складання розкладів індивідуальних занять, автоматичне розсилання завдань на самопідготовку, складання карт контролю знань, виставлення оцінок.

Чат-бот допоможе першокурсникам швидше адаптуватися в стінах нового для них навчального закладу, познайомить з його історією, традиціями, розкладом занять, ознайомить з контактами викладацького складу та відповість на інші основні запитання.

З точки зору продуктивності навчального процесу такий підхід вигідний обом сторонам:

  1. Викладачі більш ефективно планують свою діяльність, структурують завдання за пріоритетністю і, як наслідок, більш продуктивно підходять до реалізації програми навчання. За рахунок делегування низки рутинних завдань з’являється час для детального розбору своєї діяльності та особистого спілкування з учнями, які потребують безпосередньої допомоги викладача.
  2. Студенти – зазвичай молоді люди, від самого початку схильні до впровадження високотехнологічних процесів у всі сфери свого життя. З ентузіазмом сприймають можливість позакласного навчання через взаємодію зі штучним інтелектом.

Перспективи та напрямки розвитку

Взаємодія з чат-ботом поки що не може повністю замінити спілкування з реальним викладачем, але переваги кібер-інтелекту вже нині ефективно використовуються в процесі навчання вищими навчальними закладами.

Головна перевага чат-ботів у системі електронної освіти будується на автоматизації процесів. Застосовуючи у своїй практиці чат-бота, адміністратори онлайн-шкіл або приватні експерти можуть створювати високоефективні плани навчання, реєструвати нових користувачів у системі, розбивати групи на підгрупи або об’єднувати їх для комплексної перевірки знань.

Користувач, який зареєструвався в системі, може в автоматичному режимі пройти тест, що визначає його базовий рівень, оплатити курс навчання й одразу ж отримати перший пакет інформаційного контенту.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x