image

Які функції чат-бота в Телеграм допоможуть у розвитку бізнесу

8 Травня 2021

user-iconАвтор: 

Використання ботів у месенджері Телеграм істотно розширює можливості для роботи з клієнтами. Розумні роботи можуть узяти на себе істотну частину роботи в компанії. Розглянемо основні функції чат-бота, що дають змогу ефективно використовувати його майже в усіх видах бізнесу.

Завдання, які вирішують чат-боти Телеграм

Телеграм – це анонімний месенджер, який має велику кількість корисних функцій. Він адаптований для всіх основних операційних систем і доступний кожному охочому.

Користувачі мають можливість не тільки спілкуватися тут, а й створювати різноманітних ботів. Вони являють собою програми, які здатні виконувати безліч корисних функцій або розважати користувачів. Основними особливостями ботів є відносна простота програмування та здатність автоматично виконувати дії, що відповідають закладеному в них алгоритму.

Фактично поведінка бота нагадує те, як чинить звичайний користувач. Їх зазвичай створюють для виконання суворо визначених функцій. На них підписуються так само, як і на звичайних користувачів. Зазвичай під час першого знайомства вони детально пояснюють, для чого вони призначені і як правильно з ними працювати.

Імітація поведінки звичайної людини дає змогу вибудувати спілкування з ботом простими та інтуїтивно зрозумілими способами. Створення таких програм слугує не тільки для розваги або саморозвитку, а й для активного використання в бізнесі.

Функції та задачі чат-бота

Їхня ефективність пов’язана з такими обставинами:

  • Бот дає змогу створити ще один канал комунікації з клієнтами.
  • Є можливість взаємодіяти з користувачами Телеграма, яких у Росії не менше 10 мільйонів.
  • Бот дає змогу ефективно виконувати великий обсяг монотонної роботи, зокрема не тільки просту, а й досить складну.
  • Розподіляючи частину роботи ботам, можна заощадити частину робочого часу співробітників, а значить і витрати компанії.

Використання ботів стає дедалі різноманітнішим, даючи змогу знаходити для них різні сфери застосування.

Ці програми працюють за такою схемою:

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.
  1. Користувач дає команду відповідно до правил програми.
  2. Вона передається ботом на сервер для виконання.
  3. Проводиться виконання потрібних дій.
  4. Результат передається користувачеві.

Робота ботів вирізняється високою швидкістю і точним виконанням закладених у ньому алгоритмів дій. Вони не можуть що-небудь забути або переплутати.

Збір лідів

Коли компанія рекламує свої товари і послуги, вона зацікавлена в отриманні максимальної кількості лідів. Йдеться про клієнтів, які настільки зацікавилися пропонованим продуктом, що готові говорити про нього більш детально і залишають свої контактні дані продавцю.

Бот у Телеграм може активно вести роботу з потенційними покупцями, інформуючи їх про переваги товарів, даючи відповіді на запитання, що виникли.

Бот може збирати контактні дані покупців, визначати, які товари викликали їхній інтерес. Зібрану інформацію надсилають компанії, де відбувається їхнє подальше опрацювання.

Для управління таким ботом необхідно ввести інформацію про пропоновані товари відповідно до потрібної класифікації. У бота має бути можливість захопливо розповісти про товар, використовуючи фотографії або відеоматеріали. Програму потрібно забезпечити відповідями на найпоширеніші запитання потенційних покупців.

Приймання та оформлення замовлень

Після того, як покупець прийняв рішення про придбання товару, необхідно забезпечити для нього просту й інтуїтивно зрозумілу процедуру оформлення замовлення. Бот може не тільки зібрати інформацію, а й дати потрібні пояснення. Якщо у покупця виникнуть запитання, бот зможе відповісти на них.

За необхідності він може надати потрібні прайс-листи, розповісти про технічні характеристики, доступні під час купівлі акції та бонуси. Покупець, працюючи з ботом, почуватиметься більш упевнено, знаючи, що завжди може отримати необхідні роз’яснення або підтримку.

Навчання

Використання чат-ботів Телеграм для проведення онлайн-курсів і марафонів має низку переваг. Розумні роботи надішлють уроки, відео, фото, документи, завдання, тести та інший контент у заданому порядку.

Функції чат-бота для освіти

Функціонал програми передбачає можливість отримувати від учнів звіти, приймати або відхиляти їх, видавати нові порції знань і навіть приймати оплату за курс. Щоб оформити курси в ботах LessonDelivery, достатньо вибрати відповідний тариф, надіслати всі наявні матеріали та обговорити схему доставки уроків користувачам.

Для кожної компанії одним з найважливіших питань є необхідність підвищення кваліфікації співробітників. Використання Телеграм-ботів являє собою можливість організувати навчання з мінімумом витрат.

Тут, наприклад, можуть розглядатися типові ситуації, з якими може зіткнутися працівник, даватися рекомендації, проводитися тестування для з’ясування рівня підготовки. Програму навчання можна спеціалізувати для різних рівнів кваліфікації, вносити потрібні зміни за необхідності.

Робота зі співробітниками може будуватися не тільки на використанні загальних принципів, а й на основі накопиченого у фірмі досвіду, даючи змогу ефективно використовувати всі можливості навчання. Використання ботів може доповнюватися консультаціями фахівців.

Технічна підтримка

Чуйність служби технічної підтримки – одна з важливих конкурентних переваг компанії. Завжди можуть знайтися клієнти, які відчувають невпевненість під час вибору товару або на будь-якому кроці оформлення угоди. Можливість легко зв’язатися з фахівцями для консультацій або вирішити важке для відвідувача питання здатна ефективно залучати нових клієнтів.

Компанія часто стикається з тим, що звернення до служби техпідтримки є типовими і в більшості випадків належать до типових ситуацій. Телеграм-боти допоможуть вирішити виниклі проблеми на підставі вже накопиченого у фірмі досвіду спілкування з клієнтами. Якщо виникне унікальна або дуже складна проблема, то бот може скерувати клієнта до фахівців. Однак таких звернень буде відносно небагато із загальної кількості.

Розсилка повідомлень

Функції чат-боту для розсилки повідомлень

У процесі роботи компанії потрібно регулярно передавати клієнтам різну інформацію. Це, наприклад, можуть бути дані про товари в наявності, нові надходження, доступні акції та бонуси. Розсилка може слугувати для привернення уваги нових клієнтів, пропонувати цікаву інформацію про товари.

Виконання такої роботи передбачає великий обсяг рутинних операцій. Потрібно не тільки знайти потрібну інформацію й оформити її для передачі клієнтам. Буде корисним, наприклад, використання сегментування клієнтів відповідно до їхніх демографічних ознак і виявлених раніше інтересів.

Усю цю та іншу необхідну роботу зможе виконати спеціалізований бот. Водночас він візьме на себе значну частину часу і праці, звільнивши від рутинної роботи співробітників.

Функції чат-бота можуть бути різноманітними. Він може використовуватися не тільки для спілкування в Телеграм, а й для ефективної роботи з клієнтами. Компанія може скористатися як наявними ботами, так і розробити відповідну програму самостійно

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 5

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x