image

Хто такі куратори контенту, програми та групи

27 Липня 2021

user-iconАвтор: 

Багато хто знає слово “куратор”, проте далеко не всі розуміють його повноцінне значення. “Куратор” у застосуванні до онлайн-навчання існує в трьох проявах. Із цим словом, на жаль, виникає плутанина, як і з багатьма молодими формулюваннями професійних ролей. Тому в цій статті ми розберемо детально поняття кураторів контенту, програми та групи.

У чат-ботах LessonDelivery під час оформлення ваших курсів або навчальних програм для співробітників ведучі часто призначають кураторів. Ці фахівці є так званою службою турботи в освітніх програмах і надалі супроводжують учасників, відповідають на їхні запитання, перевіряють домашні завдання або допомагають розв’язати питання, що виникли.

Успіх курсу багато в чому залежить від якісного зворотного зв’язку, тому всім, хто створює чат-боти на нашій платформі LessonDelivery ми рекомендуємо призначати куратора.

Роль та обов’язки куратора

Навіщо потрібні куратори контенту, програми та групи

Куратор – це та людина, яка спостерігає за перебігом певної роботи чи іншим процесом, а слово “курувати” з давніх-давен має в собі політичні, релігійні та навіть сакральні значення. Куратори наявні в різних організаціях, органах, сферах життєдіяльності.

Від самого початку роль куратора з’явилася в музейній та арт-сфері, де куратор розглядався як особа, яка не просто технічно влаштовує всі арт-проєкти або виставки, а й є співавтором, вивчає актуальність експонату, також співпрацює з авторами, допомагаючи їм втілювати свої ідеї та проєкти.

Куратор онлайн-контенту

Куратор онлайн-контенту, тобто куратор змісту – той, хто працює вже з готовим контентом, фільтрує й обробляє його, перетворює, перевіряє на достовірність і створює нову основу з готових елементів знань. Ці завдання можуть бути пов’язані з UGC контентом (user-generated content), який з’являється всередині курсу, компанії або спільноти клієнтами завдяки користувачам цього продукту, проєкту, послуги.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Куратор контенту знаходить інформацію та матеріали, перевіряє все на достовірність, перетворює під конкретну аудиторію або мету і має можливість надалі відстежувати її долю (зміна та видалення). Мета ролі куратора контенту полягає в тому, що вони перестають створювати щось нове, якщо вже воно було створено. Вони мають потенціал допомагати користувачеві чи читачеві боротися з перевантаженням інформації, сфокусуватися.

Чим займається куратор контенту

Куратор навчальної програми – це автор або співавтор онлайн-курсу на рівні його створення або наповнення. Ця людина може бути ідейним лідером програми, головним методистом і навіть викладачем за сумісництвом. Говорячи іншими словами, вона винаходить якийсь освітній проєкт і втілює його в реальність. Поняття ролі куратора трапляється в академічному та вишівському середовищі, а також у середовищі онлайн-шкіл з академічним минулим.

Успіхи та результати роботи куратора програми можуть встановлюватися через загальний COR, а саме завершуваність і прибутковість курсу, NPS (лояльність випускників) і CSI (оцінка задоволеності) щодо освітньої програми, яка реалізовується, а також за допомогою економічної ефективності реалізації проєкту на кшталт ROI.

Адже результати роботи куратора контенту можуть визначатися через CSI щодо контенту, кількісні та якісні показники використання переробленої ним інформації та через показники економічної доцільності, тобто наскільки вигідніше було організувати курс із використанням готових матеріалів і джерел.

Куратор онлайн-школи

Хто такий куратор онлайн-школи

Куратор навчальної групи або ж куратор онлайн-навчання – це супутник процесу навчання на онлайн-курсі, той, хто допомагає з організаційними питаннями, ця людина працює з мотивацією навчальної групи в цілому або окремих її учасників. Спирається у своїй роботі на поради та рекомендації методиста даного курсу, на алгоритми роботи та контент-план для форумів і чатів. Останні своєю чергою створюються керівником послуги супроводу навчання, піклування та клієнтського сервісу. Куратори завжди супроводжують навчання та підтримують студентів, ця роль має велику роль у багатьох онлайн-школах і не тільки.

Результати роботи куратора групи можуть вимірюватися через проміжний COR, це відсоток виконання домашніх завдань, і CSI щодо підтримки на курсі.

Таким чином, для методиста і для куратора групи вміти курирувати контент – це одна з ключових навичок. Це трендовий напрямок роботи з інформацією, враховуючи її обсяги у відкритому доступі.

І, тому, розглядаючи вакансії куратора, звертайте увагу не тільки на завдання і цілі, а й на критерії оцінки роботи на цій позиції.

Підсумовуючи все вищесказане, куратор – це особа, наділена особливими повноваженнями вищим керівництвом. В онлайн-освіті наявність куратора дає змогу зробити курс ефективнішим для учасників, вчасно відповідати на їхні запитання й уточнювати про їхню успішність.

Якщо у вас є курс, але поки що немає куратора, ви можете створити оголошення в нашому освітньому чаті “Вакансії в освіті”, щоб знайти відповідного фахівця.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x