image

Що таке метрика онлайн-курсів COR (Completion Rate) дохідність і як нею правильно користуватися

21 Липня 2021

user-iconАвтор: 

Важливим етапом функціонування інфобізнесу є оцінка ефективності освітніх програм. Один із ключових критеріїв – метрика онлайн-курсів COR (Completion Rate) доходимість. Цей показник та аналіз чинників, які на нього впливають, дасть змогу контролювати якість навчання та знаходити додаткові резерви для її покращення.

Що це таке

COR (Completion Rate) – це метрика, за допомогою якої проводиться оцінка ефективності освітньої програми. Ті, хто прийшов вчитися, не завжди проходять курс повністю. Відношення тих, хто успішно закінчив, і тих, хто зареєструвався спочатку для його проходження, являє собою Completion Rate.

Як це працює

Як працює метрика COR (Completion Rate) доходимість

Цей спосіб оцінювання є одним із кількох. Можна, наприклад, також оцінювати кількість тих, хто віддав перевагу новій професії або рівень засвоєння вивченого матеріалу. Однак важливими перевагами COR є відносна простота та висока інформативність цього параметра.

Щоб обчислити значення цього показника, необхідно кількість тих, хто закінчив навчання, розділити на кількість тих, хто зареєструвався, потім помножити на 100. Таким чином можна дізнатися, скільки відсотків учнів пройшли курс повністю.

На перший погляд, можна припустити, що такий показник буде близький до 100%, проте статистичні дослідження спростовують це:

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.
  1. Під час навчання на безкоштовних курсах COR не перевищує 13%, але здебільшого дорівнює 3%-5%.
  2. Серед тих, хто оплатив курс, тих, хто успішно закінчив, до 45%.
  3. Якщо на платних курсах практикується додатковий супровід (наприклад, тьюторство), то показник може досягати 80%.

На величину COR впливає безліч різних чинників. Передбачається, що чим якісніша методика викладання, тим він буде вищим.

Що впливає на COR, основні чинники метрики

Щоб під час навчання отримати максимально високий COR, потрібно взяти до уваги ті чинники, які на нього впливають. Їхній аналіз дасть змогу знайти ефективні шляхи вдосконалення освітнього процесу.

Фактор Опис
Очікування учнів

Коли студент приходить на курси, у нього для цього є свої причини. Зокрема, він може планує опанувати нову професію, розраховує на певний рівень заробітку згодом, припускає, що має достатньо здібностей і працьовитості для ретельного освоєння матеріалу. Такі очікування не завжди відповідають дійсності. Наприклад, якщо розібравшись краще, він вирішує, що ця спеціальність не для нього, то він піде, не закінчивши навчання. За високої складності навчання він може вирішити, що краще спробує працювати в іншій сфері.

Щоб знизити відсоток таких людей під час навчання, важливо їх правильно інформувати на тому етапі, коли вони приймають рішення. Що точнішою буде отримана ними інформація, то менше несподіванок на них чекає в майбутньому.

Під час побудови курсу важливо приділяти увагу мотиваційним аспектам навчання. Якщо вдасться захопити студентів, то відсоток тих, хто захоче піти, буде істотно меншим.

Складність контенту

Очікування проДля того, щоб навчання було успішним, має бути точно підібрана складність матеріалу, що викладається. Якщо він буде легким, у студента буде привід засумніватися в тому, що курси йому достатньою мірою корисні. Занадто важкий контент може викликати відчуття, що ця професія не для нього, вона йому недоступна.

Під час складання курсу необхідно, щоб матеріал був у міру складним і відповідав можливостям учнів. Якщо вони відчувають складнощі з освоєнням, має бути можливість отримання додаткових консультацій.учнів.

Час роботи з контентом За участю в занадто довгих заходах учень поступово стомлюється. Якщо навчальні відео в міру складні та мають оптимальну тривалість. Вони якнайкраще підійдуть для навчання.
Рівень допустимого навантаження Під час онлайн-освіти потрібно враховувати, що студенти не тільки навчаються. У цей час вони працюють, у них проходить своє життя. Ті, хто навчається, готові витрачати сили і час на навчання, але для цього є обмеження. Курси мають бути побудовані таким чином, щоб час, витрачений на навчання, не перевищував їхніх можливостей.
Домашні завдання Їх виконання дає змогу глибше засвоїти матеріал, що викладається. Однак, якщо їх буде занадто багато, або вони будуть складні, то це призведе до протилежного результату. Домашні завдання мають бути точно підібрані за складністю та за часом виконання, тоді вони дадуть максимальний ефект.

Які ще існують метрики

Щоб оцінити якість викладання, можна застосовувати не тільки COR, а й інші метрики. Ось найбільш відомі з них:

  1. NPS є індексом, що відображає ступінь лояльності користувачів. Його можна дізнатися, опитавши випускників. Їм пропонують оцінити за шкалою від 1 до 10 ймовірність того, що вони порекомендують освітній сервіс знайомим. NPS дає можливість оцінити повернення учнів.
  2. Аналогічний спосіб оцінки можна застосовувати не тільки до всього курсу навчання, а й до окремих заходів, що входять до нього. Метрика CSI дає змогу детально оцінювати якість курсу навчання, за необхідності вносячи в нього коригування. Щоб дізнатися CSI, студентам можна запропонувати оцінити за шкалою від 1 до 10 проведення вебінару, проходження певного модуля навчання або іншу взаємодію під час навчання.
  3. Можна оцінювати рівень успішності учнів.

Метрики онлайн-курсів

Також існують додаткові метрики, що дають змогу оцінити якість викладання:

  1. Кількість учнів, які відвідують вебінари, дасть змогу оцінити якість засвоєння нового матеріалу.
  2. Важливим є ступінь чуйності при зверненні до фахівців по допомогу. Оцінка часу, необхідного для вирішення питань, що виникли, дасть змогу знайти додаткові можливості для вдосконалення організації роботи з учнями.
  3. Виконання домашніх завдань може вимагати різного часу. Його оцінка дасть змогу зробити навантаження більш рівномірним.
  4. Після закінчення курсів випускники зацікавлені в тому, щоб отримати роботу за новою спеціальністю. Відсоток тих, хто це зміг успішно зробити, є одним із найважливіших підсумкових показників успішності роботи онлайн курсів.

Метрика онлайн курсів COR (Completion Rate) розповідає про те, скільки студентів їх закінчує. Ретельне вивчення можливостей для підвищення її значення дасть змогу знайти додаткові способи поліпшення якості викладання.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4.2 / 5. Кількість оцінок: 5

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x