image

Khan Academy – некомерційний освітній проект, що дає доступ до безкоштовного навчання світового класу

25 Квітня 2024

user-iconАвтор: 

Khan Academy – це унікальна можливість одержання якісних знань учнями, студентами та всіми зцікавленими особами. Навчальний проект не відноситься до комерційних, для одержання безкоштовної освіти достатньо мати комп’ютер з доступом до інтернету та бажання оволодівати новими знаннями. Створив проект американець Салман Хан, людина, впевнена в тому, що освіта повинна бути доступною для кожного, незалежно від його віку чи місця проживання.

Історія створення Академії Хана

Ідея створення навчального інтерент-ресурсу виникла тоді, коли Салмону Хану довелося допомагати своїй племінниці з вивченням математики. Навчальний процес проходив через інтернет, дистанційно. В 2006 році перший відеоурок був викладений на youtube, відтоді зацікавленість глядачів англомовним освітнім каналом зростала швидкими темпами. На сьогодні канал має понад 350 тисяч підписників та понад сто шістдесят млн. переглядів.

На каналі Хана розміщено понад 6000 відео-уроків по основним розділам математики, астрономії, фізики, хімії, біології, історії, мистецтва, медицини, програмування та економіки.

Академія Хана

Відео-уроки Академії Хана не тільки якісні та зрозумілі учням, але й цікаві.

Особливості уроків

При створенні уроків Хан завважує на те, що зацікавленість учнів дозволяє швидко засвоїти матеріал, тому веде уроки в невимушеному тоні, вони схожі на живе спілкування. Тексти, які ілюструють теми – яскраві, кольорові, уроки часто супроводжуються жартами.

До запису уроків автор спеціально не готується, адже він хорошо розуміється на тому, що розказує слухачам. Уроки живі та веселі, сам автор іноді замислюється, робить помилки та виправляє себе. Звичайно, що дітям такий варіант цікавий, вони відчувають більшу довіру до викладача.

Судячи по кількості підписників на youtube, можна впевнено сказати, що канал Академії Хана – найбільший вітруальний освітній центр. Всі відео спочатку були викладені на англійській мові, але вже сьогодні багато тем перекладаються на українську, іспанську та французьку, китайську та інші мови світу.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Методологія

Із-за відсутності у Салмана Хана спеціальної педагогічної освіти, його курси іноді піддаються критиці. Також можна було зустріти сумніви по поводу деяких тверджень, зроблених в навчальних відео. Всі критичні заяви було зафіксовано, помилки виправлено. Організація успішно попрацювала над створенням мережі спеціалістів за різними напрямками та розширила свої можливості.

У відповідь на зауваження, що “крейда на дошці” менш приваблива за сучасні методи, наприклад, мультики, Хан-академія з 2010 року стала використовувати в програмі значки, що посприяло гейміфікації навчання. На сьогодні використовується 6 видів таких значків.

Академія Хана - освітній онлайн проект для всіх бажаючих

По успішному завершенню тематичних іспитів учнів нагороджують спеціальними нашивками випробувань.

Головні компоненти Академії

  1. Особистий двигун навчання, він дозволяє відстежувати вивчене та дає рекомендації для подальшого одержання знань.
  2. Бібліотека, в якій знаходиться 6500 навчальних відео, всі вони ліцензуються під Creative Commons (BY-NC-SA) 3.0.
  3. Автоматизовані вправи, які мають тривалу оцінку. вільне програмне забезпечення для вправ створено відповідно до ліцензії MIT.

Як саме проходить процес навчання можна дізнатися при перегляді відео:

Секрети успіху Академії Хана

Принцип персоналізованого навчання дозволяє вибудовувати навчальний процес в темпі, який підходить для конкретного учня. На початковому етапі заповнюються прогалини в розумінні матеріалу, далі учень працює над поглибленням знань.

Всі матеріали, які використовуються в учбовому процесі створені та перевірені експертами з точних, природничих, історичних та економічних наук. Доступ до знань безкоштовний як для учнів, так і для вчителів.

Використання інструментів Академії Хана допомагає вчителям виявити недоліки в знаннях учнів та скласти індивідуальні учбові плани для кожного з них.

Вчителям

Освітні методи, що рекомендуються Академією, дозволяють:

  • правильно організувати учбовий процес для всього класу;
  • розподілити завдання таким чином, щоб кожен учень був зайнятий.

Ефективність програми, яку пропонує Академія Хана, підтвердили понад 90% американських вчителів, які нею скористалися.

Студентам та учням

Регістрацію на сайті пройти надзвичайно просто, досить відповісти на декілька простих запитань.

Реєстрація на сайті Академія Хана

На сторінці свого профілю учень бачить свої досягнення та нагороди.

Досягнення учня

 

Одержати необхідні знання можен кожен бажаючий, незалежно від віку, статків та місця проживання.

Це дуже важливий момент, адже сьогодні на планеті приблизно 617 мільйонів дітей не мають змоги одержати базові знання з математики та письма, тому Академія ставить перед собою ціль змінити життя цих дітей.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Омельченко

Автор та копірайтер з великим досвідом роботи онлайн!

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x