image

Як запустити свій курс з нуля, нюанси і “підводні камені”

7 Липня 2021

user-iconАвтор: 

Створення власного онлайн курсу – це закономірний підсумок повноцінного оволодіння базою знань і досвіду в певній галузі. Основне питання на цьому етапі – як запустити свій курс з нуля та на що звернути увагу насамперед.

Спробуємо розібратися, чи так складно насправді запустити власний онлайн курс в інстаграмі, і на що спертися під час його розробки.

Як зробити свій онлайн курс

Як запустити власний курс з нуля

Перше, з чого варто почати створення власного курсу, це визначення його корисності для аудиторії. Тільки цікавий і чітко структурований контент зможе залучати трафік і утримувати аудиторію. Рекомендується спочатку позначити основну тематику курсу і виділити його першочергові цілі.

Тема і мета курсу

Як показує практика, людина здатна найповніше і найзахопливіше розповісти тільки те, на чому вона сама прекрасно розуміється. З огляду на це визначити тему майбутнього курсу допоможуть відповіді на низку таких запитань.

  1. Яка моя професія?
  2. Хто я за освітою?
  3. У якій галузі мій досвід найбільш великий?
  4. Якби мені запропонували вибір, чи продовжив би я займатися тим, чим займаюся зараз?
  5. Чи приносить мені дохід моє захоплення і чи хочу я, щоб цей дохід збільшувався?

Після визначення теми, необхідно проаналізувати кількість потенційних конкурентів, і, якщо їхня кількість досить велика, варто замислитися, чому аудиторія має звернути увагу саме на цей методичний матеріал.

Другим кроком на шляху створення інстаграм курсу буде визначення мети. Курс заради курсу найімовірніше не матиме успіху у користувачів. Основним показником мети є чітке розуміння кінцевого результату, для кожного, хто пройшов курс до кінця.

Розібравшись із колективною метою, слід максимально чесно відповісти самому собі на запитання – заради чого цей курс потрібен його творцеві:

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.
  • самореалізація та внесення внеску в загальнолюдські цінності;
  • підвищення власного рівня знання і зростання експертної грамотності;
  • монетизація через залучення трафіку і реклами;
  • монетизація іншими способами (продаж навчальних пакетів, платна реєстрація тощо).

Від того, наскільки точно обрана відповідь відповідатиме істинному призначенню курсу, багато в чому залежить успіх його розвитку і просування.

Методологія

Методологія онлайн-курсу

Під методологією в цьому контексті розуміють створення навчального плану майбутнього курсу і виділення найперспективнішого формату подання інформації.

Умовно план курсу можна представити у вигляді двох взаємопов’язаних блоків.

Перший блок містить у собі основну інформацію навчального плану – розклад занять, тривалість одного заняття, кількість тематичних блоків, стилістика шаблонів тощо.

Другий блок містить набір інформації, взаємопов’язаної за змістом, але різної за призначенням:

  • основна інформація – доступ до неї платний або за передплатою. Повинна містити максимум корисних для аудиторії даних;
  • підготовча інформація – містить у собі посилання на основний розділ і “підігріває” аудиторію, ненав’язливо підштовхуючи до придбання платного курсу;
  • безкоштовні пакети даних – містять у собі статті та пости, призначені для розміщення в соціальних мережах і первинного залучення трафіку.

Свій курс в інстаграмі

Головний ресурс будь-якого курсу – це інформація, і від того, наскільки продуктивним буде подача інформації учням, залежить, зокрема, і ступінь монетизації процесу навчання. Для доведення інформації застосовують один або кілька форматів подачі даних. Кожен формат орієнтований на певну категорію користувачів.

Формат подання інформації являє собою той вигляд, у якому дані потраплятимуть до кінцевого користувача, і залежить від основної орієнтації цільової аудиторії курсу.

Найпоширенішими є такі формати – аудіофайли, відеоролики, голосові повідомлення, текстові документи або онлайн трансляції. Для найбільшого охоплення аудиторії рекомендується застосовувати комбінований формат з упором на візуальну складову.

Технічна частина

Як запустити власний курс, яку платформу вибрати

Підготувавши всю необхідну інформацію і розклавши її по “поличках”, розпочинають опрацьовувати технічну частину створення курсу – вибір платформи-конструктора, укладення договору з сервісом розсилки коротких повідомлень, вебінарними кімнатами та месенджерами.

Окремим пунктом тут стоїть вибір системи оплати. Виходячи з тієї самої цільової аудиторії можна визначити, як здійснюватиметься списання коштів – через введення реквізитів банківських карток, електронних гаманців, СМС-повідомлень або сервісів еквайрингу.

Просування

Просування – заключний етап створення курсу, який включає в себе порядок і способи доведення до потенційних користувачів інформації про запуск нового курсу.

Способів реалізації просування безліч, розберемо основні з них.

  1. Соціальні мережі – найкращий спосіб просування. Невеликий анонс у популярній соцмережі може дати чудовий результат зі старту.
  2. Безкоштовна розсилка вебінарів “початкового рівня”. Перевага способу в тому, що користувачі, які переглянули стартовий вебінар і підписалися на платний курс, від початку орієнтовані на результат, що виключає непорозуміння в майбутньому.
  3. Рекламні проєкти всіх зручних видів.

Надалі, коли повноцінна версія курсу вийде на робочий режим повсякденної діяльності, хороших результатів із залучення клієнтів можна досягти, публікуючи позитивні відгуки учнів.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x