image

Скільки коштує чат-бот у Телеграм від і до “з нуля”

30 Червня 2021

user-iconАвтор: 

Чат-боти настільки щільно увійшли в ужиток сучасного інфо-бізнесу, що питання про їхню необхідність не стоїть у принципі. Набагато частіше ставиться питання – який бюджет створення бота, і хто в змозі з цим впоратися.

Розглянемо з чого формується вартість робіт, скільки коштує чат-бот від і до, і чи потрібно володіти спеціальними знаннями та навичками для створення повноцінного віртуального помічника.

Від чого залежить вартість розробки

Вартість розробки чат-ботів залежить насамперед від зусиль, необхідних для створення і запуску робочого проекту. На відміну від придбання готового шаблону за фіксованою ціною, ціноутворення створення чат-бота під конкретні вимоги замовника будується на основі динамічних факторів. Основних факторів два:

Скільки коштує чат-бот від і до та від чого це залежить

  • канал, у якому передбачається застосовувати чат-бота. Під каналом тут розуміється веб-середовище, в яке чат-бот буде впроваджуватися. Це може бути сайт, соціальна мережа, SMS або месенджер. Найдешевшими (з погляду витрат на налаштування) є чат-боти для месенджерів, оскільки в їхньому середовищі вже є готові шаблони налаштувань інтерфейсу і логічних правил;

  • структура діалогу. Для кращого розуміння, діалогові можливості чат-бота можна уявити у вигляді дерева, і що більше на цьому дереві гілок, відгалужень і відростків, то інформативніший діалог здатний підтримувати бот. Вартість робіт на цьому етапі оцінюють за кількістю запитань, які має розв’язувати бот.

    Крім основних чинників, що впливають на кінцеву ціну готового чат-бота, є й додаткові – строки розроблення, наявність або відсутність необхідності підтримки та адміністрування бота після його передання замовникові, підтримка кількох мов,  тощо.

    Скільки коштує чат-бот у Телеграм

    Верхньої планки вартості розробки чат-бота для популярного месенджера Телеграм практично немає, ціна серйозного корпоративного бота для великої компанії може досягати десятків тисяч гривень.

    У разі якщо на початковому етапі потрібна проста автоматизація рутинних процесів і підтримка нескладного діалогу за заздалегідь обраними шаблонами, вартість може варіюватися від 2 до 6 тисяч гривень.

    У середньому година роботи програміста під час написання чат-бота оцінюється в 300-400 гривень. Враховуючи, що Телеграм має власну платформу, фахівець може як створити бота “з нуля”, так і пройти покроковий процес налаштування платформи за вбудованим шаблоном. У другому випадку вартість такого бота буде приблизно 3 тисяч гривень.

    Для розв’язання складніших комерційних завдань бот повинен мати набір необхідних функцій (навігація сайтом, коригування меню, нескладний діалог із клієнтом), у цьому разі, окрім програмістів, до створення чат-бота залучають й інших фахівців – копірайтерів, коректорів, SMM-менеджерів і дизайнерів. Кінцева вартість комплексної роботи зі створення такого бота починатиметься від 5 тисяч гривень.

    Чи є техзавдання?

Як впливає техзавдання на вартість чат-бота

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Наявність чітко структурованого технічного завдання суттєво зменшує час узгодження та розробки бота. Під технічним завданням розуміють документ, що описує всі базові функції майбутнього віртуального помічника, призначення та кінцеву мету його створення. Саме техзавдання є відправною точкою розрахунку вартості чат-бота і часових рамок роботи над ним.

Найзручніше складати техзавдання у вигляді набору блоків із відповідями на заздалегідь поставлені запитання, наприклад, – для чого призначено бота, скільки запитань він має містити, діалог якими мовами планується підтримувати й аналогічні.

Крім спрощення роботи фахівців, грамотно складене технічне завдання здатне захистити інтереси замовника в разі виникнення спірних ситуацій, і виключити непорозуміння з боку виконавця.

Можливості чат-ботів для бізнесу

Чат-бот у бізнесі – це інструмент автоматизації процесів, лідогенерації, пошуку та залучення клієнтів, утримання аудиторії та генерування продажів. Як показує практика, найефективніше бізнес використовує чат-ботів для розв’язання таких завдань:

  1. Автоматизація інформаційного обміну та зниження навантаження на співробітників онлайн-підтримки.
  2. Лідогенерація, розсилка лід-магнітів, залучення й утримання цільової аудиторії.
  3. Персоналізація діалогу (“запам’ятовування” відповідей і коригування подальших повідомлень на основі переваг клієнта).
  4. Автоматизація процесів віддаленої освіти.

Переваги готових сервісів

Тимчасові та фінансові рамки можуть обмежувати можливості молодого бізнесу, і робота команди програмістів не завжди вписується в бюджет, у цьому випадку варто звернути увагу на конструктори чат-ботів.

Конструктор бота, це онлайн-платформа, яка покроково налаштовує чат-бот під вимоги клієнта і має простий і зрозумілий інтерфейс. Завдяки інтуїтивній простоті, створити свого першого, але при цьому повноцінного веб-помічника може навіть непідготовлена людина.

На відміну від роботи команди, конструктор має такі переваги:

  • низька вартість за рахунок відсутності необхідності оплати послуг сторонніх фахівців;
  • швидке створення і запуск;
  • не обов’язково мати навички програмування;
  • простота роботи, тестування та адміністрування;
  • можливість інтеграції додаткових сервісів;
  • вбудовані системи аналізу та статистики трафіку.
Створення чат-бота на конструкторі LessonDelivery

Створення чат-бота за допомогою @LessonDeliveryBot

Процес самостійного створення чат-бота на прикладі онлайн-конструктора від LessonDelivery, укладається в кілька простих кроків:

  1. Визначити завдання майбутнього чат-бота і його структуру.
  2. Зареєструватися на платформі Телегам.
  3. Ознайомитися з інструкцією при допомозі бота @LessonDeliveryBot та перейти в адмін-панель.
  4. Приступити до створення власного бота.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x