image

Як створити курс у Телеграм і які можливості надає цей месенджер

28 Липня 2021

user-iconАвтор: 

Перехід освіти в онлайн дає змогу збільшити масштаб бізнесу, зробити доставку уроків зручнішою, гейміфікувати здобуття знань і заощадити на співробітниках, які виконують рутинні завдання. Далі розповідаємо про те, як створити курси в Телеграм і які переваги має цей месенджер.

Плюси та особливості Telegram

Месенджер Телеграм досить молодий (з’явився у 2013 р.), але зростає темпами, що випереджають аналогічні сервіси. То в чому ж його переваги:

Переваги месенджера Телеграм для освіти

  1. Функціонал, що дає змогу створювати чат-ботів і власні стікери. Створення бота, що доставляє заняття, розширює можливості онлайн-освіти. З його допомогою можна реалізовувати частину важливих функцій по роботі з учнями. А власні стікери збільшують запам’ятовуваність бренду онлайн-школи та підвищують лояльність.

  2. Безоплатність. Усі функції месенджера не потребують оплати. При цьому не важливо приватна ви особа чи організація, покупець чи продавець.

  3. Захист і висока швидкість передачі даних. Інформація захищена власним протоколом шифрування, що виключає витоки. Технологія кешування підвищує швидкість завантаження файлів.

  4. Немає обмежень за розміром і типом переданих файлів. На сервер месенджера можна завантажувати будь-які файли в необмеженому обсязі.

Як використовувати Telegram для навчання

У Телеграм доступне як безпосереднє спілкування, так і можливість створити навчальні курси. Одними з основних переваг навчання в месенджері є швидкість доставки знань і зворотного зв’язку (це інформація, яку можна застосувати тут і зараз) і відсутність прив’язки до робочого графіку звичайного менеджера (бот працює 24/7).

Основні формати та елементи навчання, які зручно організувати в чат-ботах Telegram:

  • марафони та онлайн-курси, розраховані на кілька днів, тиждень, місяць;
  • нагадування та сповіщення;
  • тести й опитування;
  • гейміфікація – система балів і нагород за виконання завдань, які можна обміняти на знижку.

Які рішення пропонує Телеграм

Телеграм для онлайн-образования

Телеграм – це не тільки месенджер і соціальна мережа. Він являє собою повнофункціональне інформаційне середовище. За допомогою ведення каналів, створення ботів для доставки знань можна ефективно організувати процес навчання. Відкриті або закриті групи допоможуть зручно керувати доступом до курсу.

Чат-боти. Спеціальні програми, що імітують живе спілкування з користувачем за заздалегідь продуманим сценарієм. Можуть виконувати рутинні завдання з доставки порцій знань у певному порядку, приймання та перевірки домашніх завдань, приймання оплати, відповідей на поширені запитання.

Канали або мікро-блоги. Дозволяють ділитися інформацією з необмеженою кількістю користувачів. Аудиторія писати в каналі не може, але може брати участь в опитуваннях, голосуваннях, ставити лайки.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Групи або чати. Можуть об’єднувати до 5 тисяч осіб. Можна створювати чати за певною тематикою з модерацією і там обмінюватися думками, посиланнями або файлами, ставити запитання.

Як створити курс у Телеграм на конструкторі  LessonDelivery 

Щоб створити власний курс, потрібно зробити бота і наповнити його навчальними матеріалами. Далі детально розглянуто кожен етап виконання робіт.

Вхід на платформу через бота і реєстрація

Для того, щоб перейти до роботи на платформі, достатньо в Телеграм відкрити спеціалізованого бота @LessonDelivery_startBOT. Після цього з’являється стартове повідомлення, де детально розповідається про те, що робити далі.

Інтерфейс @LessonDelivery_startBOT

@LessonDelivery_startBOT розповідає як створити свого бота

Користувачам надається можливість безкоштовно створювати навчальний курс.

Якщо його складність виходить за встановлені обмеження, за нього стягується плата відповідно до тарифів.

Хоча для роботи потрібне проходження ідентифікації, вона фактично здійснюється в автоматичному режимі. При цьому враховується, що для входу в Телеграм користувач надав номер свого телефону.

Робота починається з того, що надається посилання для переходу в адмін-панель LessonDelivery.

Хоча надане посилання є одноразовим, надалі можна входити з використанням номера телефону. Щоб продовжувати тут працювати, користувач також може придумати і вказати свій логін і пароль.

Додавання бота

Щоб створити власного бота, потрібно скористатися @Botfather.

Під час його відкриття користувач отримує детальну інструкцію з роботи:

  1. Першим кроком є надсилання команди /newbot. У процесі створення користувачеві буде зроблено запит про ім’я нового бота.
  2. Потім потрібно буде вказати username. Його набирають латинськими літерами. Обов’язковою умовою є те, що в складі має міститися слово “bot”.
  3. Для складання username можна використовувати великі та маленькі латинські літери, а також знак підкреслення.
  4. Тепер користувачеві буде надано токен, який він повинен буде запам’ятати. Фактично це буде унікальний код акаунта створюваного бота.
  5. Далі потрібно скласти опис для того, щоб кожен, хто відкриє бота, знав, для чого він призначений і як із ним працювати. Він складається з двох елементів – Description і About. Необхідно зробити зображення розміром 512 на 512 пікселів, яке буде його представляти.
Как додати бота Телеграм в конструкторі LessonDelivery

Додавання бота в адмін-панель LessonDelivery

Після цього бот буде створений. Надалі потрібно створити для нього команди, а також навчальний курс. Для продовження роботи потрібно перейти в адмінпанель LessonDelivery, натиснувши відповідну кнопку в @LessonDelivery_startBOT.

Цей бот надає промокод, який потрібно скопіювати і ввести в адмін-панелі. Після цього відкриється інтерфейс для створення курсу.

Для продовження роботи необхідно в розділі “Боти” натиснути на кнопку “Додати” і у формі, що відкрилася, ввести раніше створений токен.

Після цього можна безпосередньо приступити до процесу створення навчального курсу.

Створення курсу

Перед тим, як почати роботу, необхідно підготувати потрібні матеріали. Наприклад, можна створити текстовий файл, який містить потрібну інформацію. Додатково можуть знадобитися різні навчальні матеріали: відео, презентації, аудіофайли, електронні таблиці або інші.

В процесі роботи можна використовувати домашні завдання, які можна робити, наприклад, у вигляді тестових запитань і вибору відповідей із запропонованого списку. Їх зручно робити у вигляді форм у Google Office.

Для продовження створення курсу в адмін-панелі потрібно натиснути на кнопку “Додати”, що розташована в правому верхньому кутку екрана. Після цього потрібно зробити наступне:

  1. Ввести назву та опис курсу. Передбачено поле, де можна вказати його вартість. Натиснути “Зберегти”. У списку з’явилася інформація про курс.
  2. Далі потрібно натиснути на кнопку “Етапи” і перейти до їх створення.
  3. По черзі заповнюються форми для кожного етапу. Після закінчення введення інформацію зберігають.
  4. Під час введення інформації про етапи вставляють текстовий контент, завантажують необхідні файли з матеріалами, вказують тип етапу. Вказують, на який день надсилатиметься одержувачу черговий урок.
  5. Відразу після збереження інформація з’явиться у вашому чат-боті.

В LessonDelivery можна створювати курси різного рівня складності. За допомогою бота навчання можна проводити в автоматичному режимі.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4.7 / 5. Кількість оцінок: 14

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x