image

Особливості текстового інтерфейсу для чат-бота в Телеграм

18 Травня 2021

user-iconАвтор: 

Чат-бот – віртуальний помічник, який веде діалог з клієнтами в соціальній мережі замість співробітника. Він відповідає на запитання покупця, орієнтує щодо необхідної інформації, виконує примітивні завдання, позбавляючи службу технічної підтримки одних і тих самих запитань, а клієнтів – затяжного очікування відповіді.

Однак грамотно скласти текст для чат-бота, враховуючи особливості сценарію спілкування, без досвіду та наочних прикладів важко. У цій статті розглянемо правила складання реплік для розумного робота, розберемося, як утримати увагу аудиторії, і наведемо приклади сценаріїв спілкування з потенційними клієнтами.

Особливості та завдання тексту для чат-бота Телеграм

Особливості тексту для чат бота

Продуктивність роботи чат-ботів безпосередньо залежить від правильно розставлених пріоритетів, того, як складено сценарії розвитку діалогу і текст.

Робота реплік для розумних ботів ідентична функціональним цілям скриптів для відділу продажів. Текст має спонукати клієнта до більш масштабної дії: здійснення замовлення, купівля товару, реєстрація на майбутній вебінар або марафон.

Чат-бот відповідає замовнику заготовленими повідомленнями, а не вигадує репліки на ходу, перебудовуючи схему спілкування, якщо щось іде не за планом. Тому необхідно запрограмувати його легкими й логічними в послідовності фразами, добре вивчивши можливу реакцію покупця на різні репліки. Від текстової складової залежатиме, чи прийде клієнт зрештою до того, за чим ішов, чи покине платформу, так і не зробивши замовлення.

Базові параметри добре розробленого текстового сценарію для чат-бота:

  1. Короткі та легкі в розумінні фрази. Головне завдання робота – економити час замовника, зводити процес надання послуги та оформлення замовлення до максимально примітивних дій. Для здійснення цієї мети розробляються лаконічні репліки з однозначним змістом, завдяки чому покупець одразу розуміє суть наданої інформації.

  2. Узгодженість повідомлень. Структура бесіди з онлайн-консультантом має складатися з логічної послідовності реплік. Усі складові бесіди, зокрема кнопки, фрази та миттєві відповіді, мають бути логічними та послідовними, надаючи конкретну інструкцію до дії.

  3. Моделювання “живої” цікавої розмови. Автоматичне надання інформації після натискання однієї кнопки – не остання опція чат-бота. Його прямою метою залишається залучити клієнта вглиб структури, ставлячи надихаючі запитання. На це важливо звертати увагу під час складання текстової частини бота: “жива” бесіда аж ніяк не монотонна і серйозна, а розбавлена гумором і різними текстовими прийомами.

  4. Обдумані назви миттєвих відповідей (клавіш). Фрази, надруковані на швидких відповідях, мають нести чіткий сенс, щоб клієнт розумів, що буде далі після натискання тієї чи іншої кнопки.

  5. Плавне, але чітке підведення покупця до цільової дії. Насамперед віртуальний помічник вирішує питання бізнесу. Тому на місці узагальнюючих туманних реплік мають бути вже відпрацьовані методи вирішення того чи іншого завдання.

Добре продуманий сценарій спілкування збільшує користувацький досвід, підвищує вплив бренду. Він дає нову цікаву інформацію і відповідає очікуванням, закриваючи потреби клієнта.

Варіанти привітання та емодзі

Вітальний текст для чат-бота і його особливості

Привітання в діалозі має залучити клієнта і ненав’язливо спонукати до подальшої бесіди та переходу до кнопок швидкої відповіді.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Розглянемо не найвдаліший варіант привітання в чаті:

                                      “Чим можу бути корисний?”

Чим такий початок поганий? Покупець не знає опції віртуального помічника, отже, не розуміє, які запитання можна ставити.

Краще з першого повідомлення запропонувати допомогу відповідно до вашої компетенції, ставлячи конкретне запитання:

“Доброго часу доби! Вам потрібна допомога у виборі весільного або вечірнього вбрання?”.

Потім за кнопками миттєвої відповіді покупець обирає варіант відповіді, наприклад, “Вечірнє” або “Весільна сукня”, далі робот уточнює деталі тощо.

Покупець побачить, що онлайн-консультант справді володіє потрібною інформацією і допоможе мінімізувати час пошуку та вибору шуканого товару.

Не варто нехтувати й розведенням тексту мовою “емодзі”. Смайлики доповнять суцільне простирадло тексту, додадуть йому настрою. Їх можна вставити в тих місцях, на які особливо важливо звернути увагу.

Як утримати увагу аудиторії

Залучити покупця в бесіду – перша мета чат-бота. Адже, якщо покупцеві не сподобається ідея діалогу з роботом, то він покине сайт. А як утримати увагу і довести клієнта до оформлення замовлення?

Стислість – сестра таланту Не варто вигадувати великі простирадла тексту, оскільки користувачі звертаються до онлайн-консультанта, щоб мінімізувати втрату часу на пошук і вибір товару, а не щоб читати довгі й нудні повідомлення.
Уникайте складних для сприйняття термінів У кожній галузі такі знайдуться, але їх можна замінити на більш зрозумілі фрази, щоб людина не ставила зайвий раз питання, чи правильно вона зрозуміла зміст тексту.
Розробіть і запропонуйте безкоштовні додаткові матеріали Чек-листи та додаткова інформація в окремий файлах несуть особливу цінність для клієнтів і, як правило, спонукають до спілкування ще більше.

Завершальна частина

Завершення тексту для чат-бота

Завершувати бесіду з покупцем фразами “Придбати” або “Оформити замовлення зараз” – не у всіх випадках виграшний варіант кінцівки. Згідно з дослідженнями багатьом клієнтам не подобається нав’язлива реклама і монотонний контент. Для того, щоб залишити позитивні емоції і бажання купити послугу або замовити товар, достатньо проявити щирість, ненав’язливу увагу і прихильність до спілкування.

У самому кінці вставте фразу з побажаннями гарного дня або привітаннями з угодою, що відбулася, наприклад:

  • було приємно з вами вести діалог;
  • якщо з’являться запитання – звертайтеся;
  • дякую за надану довіру;
  • вітаю з придбанням;
  • гарного дня.

Приклади та рекомендації

Існує достатньо гідних і успішних прикладів сценаріїв спілкування для роботизованих помічників.

LessonDelivery_startBOT – онлайн-консультант, що допомагає розібратися в основних можливостях.

JediOrderBot – бот, який наочно покаже, як функціонує завдання з кнопками швидких відповідей і таймерами.

SuperSeller_Bot – розповість про психологію продажів: як здійснювати їх із легкістю та успіхом.

Один із головних етапів створення чат-ботів – розробка “живого” цікавого діалогу. Щоб досягти поставленої мети, важливо приділити достатньо уваги текстовим повідомленням. Необхідно розробити прості та логічні миттєві відповіді, підлаштовуючись під аудиторію.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x