image

Для чого необхідний тьютор в онлайн освіті

5 Липня 2021

user-iconАвтор: 

Для здобуття освіти насамперед необхідна команда вчителів, яка допомагає учням якісно освоїти курс навчання. За допомогою прослуховування лекцій і самостійних занять учні отримують і закріплюють необхідні знання. Однак не завжди зусиль викладачів достатньо для того, щоб мотивувати та захопити учня.

Важливу роль відіграє проведення індивідуальної роботи. Учням може знадобитися додаткова мотивація, іноді їм більше підходить програма навчання, що краще відповідає їхнім індивідуальним особливостям. Вони можуть зазнавати труднощів під час виконання домашніх завдань, під час підготовки до іспитів. Тьютор в онлайн-освіті допомагає вирішувати подібні завдання. Цей фахівець враховує особливості навчання кожного і допомагає йому діяти найбільш успішно.

Хто такий тьютор в онлайн-освіті

Хто такий тьютор в онлайн-освіті

Тьютор в онлайн-освіті – фахівець, який веде студента всіма темами навчання та допомагає підготуватися до іспитів. Тьютор відповідає за мотивацію та цілепокладання учня, допомагає визначитися з освітнім маршрутом і професійними інтересами.

У світовій історії професія тьютора відома з XIII століття. В Оксфорді та Кембриджі так називали співробітників, які стежили за дотриманням дисципліни студентами, давали поради щодо вибору відповідних курсів, надавали допомогу під час навчання.

Ця професія за багато століть мало змінилася. Тьютор фактично грає роль наставника або опікуна. Він може займатися з одним або кількома учнями одночасно, але їх рідко буває більше ніж 5-6 осіб.

Він не тільки допомагає дітям, а й стає якоюсь мірою їхньою довіреною особою. Тьютор добре знає дитину, з якою працює, і допомагає побудувати навчання з урахуванням її психологічних, інтелектуальних і фізичних особливостей.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Учень має можливість звернутися до тьютора за будь-якою порадою чи допомогою в питаннях, що стосуються навчання.

Тьютор і його обов’язки

Обов'язки тьютораРобота тьютора належить до сфери освіти. Він може допомагати не тільки учням у школі, а й тим, хто здобуває середню спеціальну або вищу освіту. В онлайн освіті він у дистанційній формі надає учням усю необхідну їм допомогу в освоєнні навчального курсу.

Професія тьютора передбачає виконання таких обов’язків:

 1. Якщо дитина відчуває складнощі під час засвоєння матеріалу, вона може звернутися за роз’ясненнями.
 2. Якщо під час підготовки до іспитів залишилися прогалини в засвоєнні матеріалу, їх можна заповнити, звернувшись до тьютора.
 3. Ця людина допомагає побудувати процес навчання відповідно до особливостей учня. Наприклад, якщо останній відчуває підвищений інтерес до предмета, він дасть йому трохи більше знань.
 4. Для тих, кому навчання дається важко, тьютор зробить його простішим і зрозумілішим, морально підтримає учня.
 5. Онлайн тьютор може влаштувати вебінар на матеріалі отриманих ним типових запитань від учнів.
 6. Він може нагадувати про терміни виконання домашніх завдань, допомагаючи розвивати самодисципліну учням.
 7. Якщо учень має обрати потрібний курс навчання, тьютор обґрунтовано запропонує йому оптимальний варіант, відповість на запитання, що виникли про це.
 8. Він виявляє інтереси учнів, даючи їм змогу краще усвідомити себе, знайти нові можливості для розвитку.

Діяльність тьютора відображена в нормативних документах. До його завдань входить таке:

 • педагогічний супровід навчання під час реалізації різного роду індивідуальних освітніх проєктів;
 • організація індивідуального освітнього середовища;
 • організаційно-методичне забезпечення різних форм індивідуальної освіти.

За дистанційного навчання тьюторська діяльність стає ефективнішою, оскільки для проведення занять немає потреби в індивідуальному відвідуванні кожного підопічного. Виконання онлайн-зустрічей не тільки економить час, а й допомагає більш ефективно взаємодіяти з учнями.

Що таке тьюторський супровід

Що таке тьюторський супровід в онлайн-освіті

З одного боку, тьютор допомагає учневі краще зрозуміти матеріал, що вивчається, виконувати домашні завдання, усувати прогалини у своїх знаннях. Однак основне значення цієї професії полягає в реалізації індивідуального підходу.

Для тьютора важливим є вміння розуміти людей, враховувати їхні індивідуальні особливості у спілкуванні. Він має не лише допомагати в навчанні, а й виховувати певні якості у студентів. Зокрема, він допомагає виховати в собі самодисципліну, вміння сконцентрувати сили на досягненні заданої мети.

У цій професії важливо не тільки працювати з людьми, а й займатися своїм розвитком. Тьютор не тільки допомагає учням, а й часто є для них прикладом для наслідування, демонструючи якості, які прагне в них виховати.

Складність завдань, що стоять перед тьютором, вимагає вміння правильно організувати свою діяльність. Для цього, зокрема, потрібно проявляти організаційні навички, володіти стратегічним мисленням.

Коли звертаються до тьютора

Фактично тьютор є посередником між командою вчителів та учнями. Він необхідний для того, щоб зробити процес більш насиченим і якісним, а учня – мотивованим і впевненим у собі.

Звертатися до тьютора варто завжди, коли виникають проблеми чи питання, пов’язані зі здобуттям освіти. Фактично він робить освітнє середовище максимально придатним та ефективним для конкретного учня.

Тьютор – це фахівець, який мотивує учнів у навчанні, покращує якість засвоєння знань і навичок. Він виконує не тільки освітні, а й виховні функції.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 3.7 / 5. Кількість оцінок: 3

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x