image

Чому гейміфікація в освіті підвищує ефективність навчання

11 Липня 2021

user-iconАвтор: 

Кожна людина стикається з необхідністю отримання нових знань і навичок або закріплення вже наявних. Гейміфікація в освіті дає змогу зробити процес навчання більш ефективним і захопливим. Однак це можливо лише тоді, коли застосування ігрових елементів добре продумане та доцільне.

Що таке гейміфікація

Гейміфікація в освіті – це впровадження ігрових елементів у процес навчання. При цьому не можна змішувати її з грою. Тут вона є засобом для досягнення певної мети.

Можна виділити три складові елементи гейміфікації:

Поняття гейміфікації в освіті

  1. Таким чином організовується взаємодія з іншими учнями та з викладачем.

  2. Можна отримати оцінку своїх дій та внести необхідні корективи.

  3. Створення ігрових цілей посилює мотивацію до навчання. Таким чином можна ускладнювати завдання навчання, викликаючи в учнів бажання досягти певних результатів.

  4. Ще однією привабливою стороною такого підходу є створення історії, у рамках якої відбуваються дії. Захопливий сюжет здатний посилити інтерес до матеріалу, що вивчається.

    Гейміфікація використовує особливості людської природи для створення додаткової мотивації до навчання. Мова, наприклад, може йти про конкуренцію, командну роботу, цікаву інтригу та багато іншого, що здатні ігри принести в людське життя.

    Види гейміфікації: внутрішня та зовнішня

    Використання гейміфікації в онлайн освіті може відбуватися в різний спосіб. Застосування таких методів роботи для того, щоб поліпшити якість освоєння матеріалу. Створення додаткової мотивації для учнів відносять до внутрішньої гейміфікації.

    Такі методи можна застосовувати не тільки безпосередньо для навчання, а й для залучення нових клієнтів, роботи з ними. У цьому випадку говорять про зовнішню гейміфікацію.

    Чому гра ефективніша за зубріння

Причини єфективності гейміфікації в освіті

Проходження навчання – це одна з найважливіших частин людського життя. Кожен починає вивчати навколишній світ ще в ранньому дитинстві, потім продовжує у школі та різних навчальних закладах.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Однак процес отримання нових знань за багато століть мало змінився. Як і раніше, потрібно вислуховувати довгі, корисні, але нудні лекції та виконувати до них домашні завдання, намагаючись встигнути до призначеного терміну.

Використання гейміфікації дуже розширилося разом зі зростанням використання комп’ютерів і смартфонів. Разом із цими пристроями в життя багатьох людей увійшли комп’ютерні ігри або їхні елементи. Вони показали себе ефективним засобом мотивації. До переваг використання ігрових форм навчання належать такі:

  1. Більш якісний зворотний зв’язок. В ігровій діяльності учень одразу розуміє. Що він зробив правильно, а що ні. Таким чином він може одразу побачити, над чим ще необхідно попрацювати.
  2. Запам’ятовується і захоплюючий досвід навчання. Він не тільки дасть необхідні знання та навички, а й залишить приємні спогади.
  3. Використання гейміфікації дає більше можливостей для відпрацювання практичних навичок, створюючи безпечне середовище для експериментів, зменшуючи ціну невдачі.

Розглянутий спосіб навчання може бути застосований у більшості сфер навчання. Навчитися під час гри можна, наприклад, як математики, фізики, літератури, так і навичок продажів, правил ведення переговорів.

Додаткова мотивація, створювана ігровою формою роботи, посилює бажання вчитися, сприяє досягненню успіхів.

Гейміфікація в чат-ботах

Використання чат-ботів дає змогу ефективно впровадити гейміфікацію в процес навчання. Наприклад, можна придумати ігрову валюту (наприклад, алмази, сердечка, кристали або інші символи) і нараховувати її за вдало виконані завдання або за залучення до навчання друзів.

Під час програмування бота передбачається можливість у будь-який момент переглянути свій баланс. Витратити ігрову валюту можна на знижки під час оплати навчання або для отримання корисних бонусів.

Отримання ігрової винагороди привносить у навчання більше змагальності, створює атмосферу захопливого квесту, сприяє прагненню заслужити більше ігрових нагород. Ці особливості не тільки впливають на якість отримуваних знань, а й дарують учням багато позитивних емоцій.

Основні прийоми гейміфікації

Впровадження гейміфікації в процес навчання являє собою творчий процес, у якому можливі нестандартні рішення. Однак на практиці склалися певні прийоми, які продемонстрували свою ефективність. Часто під час проведення гейміфікації застосовують такі прийоми:

Прийоми гейміфікації в освіті

  1. Створення ігрової валюти, яка в певному сенсі може розглядатися як вимірювач успіху в навчанні. У будь-який момент учень має знати, скільки її є на балансі. Необхідні прості та зрозумілі правила, що передбачають, скільки і за що буде нараховано.
  2. За допомогою ігрових методів можна створити критерій оцінки статусу учасниками. Прагнення до його підвищення властиве практично кожній людині. Учень зможе цього досягти, продемонструвавши успіхи в освоєнні матеріалу.
  3. Потужний стимул становить надання можливості використання ігрової валюти для отримання реальних благ. Вони можуть бути невеликими, але мають становити реальну цінність.

Гра дає змогу створити реальність, яка живе за законами, що визначаються викладачем. У ній допустимі не тільки певні дії учнів, а й простий і зрозумілий зворотний зв’язок. За допомогою прояву активності, допустимості експериментування та об’єктивного оцінювання простіше сформувати знання та навички учнів порівняно зі звичайними способами навчання.

Ефективність внесення ігрових елементів в онлайн навчання залежить від того, наскільки добре продумано весь механізм роботи.

Елементи гейміфікації не тільки роблять навчання більш захопливим, а й сприяють підвищенню якості засвоєння знань і навичок. Ігрові моменти мають бути добре продумані, їх застосування необхідно спрямувати на досягнення освітніх цілей.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x