image

Які вигоди може принести компанії дистанційне корпоративне навчання

29 Листопада 2021

user-iconАвтор: 

Дистанційне корпоративне навчання дає змогу оптимально організувати підвищення кваліфікації співробітників. Ухвалюючи рішення про його використання, потрібно розуміти, як воно має працювати, які сильні та слабкі сторони в нього є.

Переваги системи дистанційного навчання

Для того щоб забезпечити потрібний рівень кваліфікації співробітників, компанії необхідно проводити підвищення кваліфікації співробітників. Це можна організувати різними способами. Застосування дистанційної освіти означає, що навчання відбуватиметься на відстані. Цей варіант набуває все більшої популярності. При його застосуванні компанія зможе скористатися такими перевагами:

Переваги дистанційного корпоративного навчання

 1. Тут є можливість масштабування. Застосовуючи певні методики, фірма визначить, який процес навчання їй більше підходить і зможе поширити цю форму роботи на всю компанію.

 2. На відміну від звичайного навчання тут не виникає необхідності відпускати співробітників з роботи, орендувати приміщення або відправляти їх у відрядження. Дистанційне навчання дає змогу зробити підвищення кваліфікації співробітників істотно менш дорогим. Економія на витратах дає змогу зосередити зусилля на тому, щоб зробити навчання якіснішим.

 3. Використання віддаленої форми навчання дає змогу збільшити охоплення співробітників, зробити програму більш насиченою, поліпшити рівень навчання, що дасть їм змогу максимально швидко оволодіти необхідними знаннями й істотно підвищити ефективність роботи.

 4. Розглянута форма роботи зі співробітниками дає змогу забезпечити безперервність освітньої роботи та оволодіння потрібними навичками. Тут процес навчання визначається тим, що необхідно компанії та самим співробітникам, дозволяючи безперервно освоювати нове. Зокрема, онлайн навчання допоможе тим, кому належить перейти до дистанційної форми зайнятості.

 5. Досвід такого навчання, накопичена база знань дозволять не тільки повторювати процес навчання, а й удосконалювати його. Наприклад, зазначивши питання, найважливіші для тих, хто навчається, можна заздалегідь підготувати докладні відповіді на них, не чекаючи, що хто-небудь про це запитає.

 6. Активна діяльність з навчання співробітників демонструє зацікавленість компанії в наданні їм необхідних кар’єрних можливостей. Така обстановка знизить плинність кадрів і мотивуватиме працівників до розвитку.

Навчання співробітників вигідне як компанії, так і самим співробітникам. Використання дистанційної форми дасть змогу зробити його більш ефективним.

Недоліки

Під час застосування дистанційної форми потрібно враховувати наявність наявних недоліків:

Недоліки дистанційног корпоративного навчання

 1. Навчання онлайн зменшує можливості спілкування співробітників. Дехто поставиться до цього нормально, для інших це може становити складнощі.

 2. Працюючи віддалено з дому, працівники стикаються з багатьма відволікаючими факторами, які є звичайними для домашнього життя. З одного боку це додає більше сил у засвоєнні нових знань, з іншого – вимагає наявності самодисципліни.

 3. Навчання через мережу багатьма сприймається як знеособлене і тим самим незвичне.

 4. Співробітники, які звикли до професійних комунікацій на робочому місці, повинні будуть звикнути до інших форм взаємодії з викладачами та колегами.

Для того, щоб знизити складнощі співробітниками за такого формату навчання, необхідно провести з ними роботу і навчити, як ставитися до цього і як правильно чинити, щоб знизити вплив негативних чинників.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Етапи запуску віддаленого навчання в компанії

Щоб налагодити віддалене корпоративне навчання, необхідно зробити таке:

 1. Визначити цілі та завдання. Це стане вихідною точкою для організації курсів.
 2. Потрібно визначити, на які питання співробітник повинен знати відповіді після закінчення навчання.
 3. Потрібно визначити, які стилі та методи навчання мають бути використані.
 4. Потрібно вибрати найбільш підходящу систему дистанційного навчання.
 5. Потрібно забезпечити наявність необхідних технічних засобів.
 6. Потрібно забезпечити створення матеріалу для навчання.
 7. Щоб ефективно організувати роботу, необхідно призначити тих, хто повинен буде за неї відповідати.
 8. Систему навчання необхідно розвивати, ґрунтуючись на отриманому досвіді.

Основні складнощі організації навчання

Під час використання дистанційного навчання важливу роль відіграє мотивація співробітників. Чим вона вища, тим краще буде засвоєно матеріал.

Складності корпоративного дистанційного навчання

Використовуючи певну форму навчання, співробітник має впевнено з нею працювати. Для цього потрібно вибирати інтуїтивно зрозумілі системи, а також забезпечити відповідне навчання

Для деяких розглянутий формат незвичний. З ними потрібно проводити додаткову роботу, щоб вони змогли його ефективно використовувати.

Як підвищити ефективність дистанційного навчання?

Для поліпшення якості роботи під час навчання можна скористатися такими прийомами:

 1. Потрібно працювати з учнями не тільки через настільні комп’ютери та ноутбуки, а й за допомогою мобільних пристроїв. Це дасть змогу найефективніше використовувати кожну хвилину навчання.
 2. Віддалене навчання дозволяє використовувати різноманітні форми подачі матеріалу, що робить процес вивчення цікавішим.
 3. Співробітники, які займаються на курсах, можуть утворювати свої спільноти для того, щоб обмінюватися досвідом і підтримувати один одного.
 4. За допомогою цих та аналогічних прийомів можна зробити навчання більш корисним і цікавим.
 5. Навчання великої кількості співробітників у різних часових поясах через чат-бота Телеграм

Якщо в компанії є далеко розташовані одне від одного відділення або співробітники живуть у різних часових поясах, важливим завданням є організація навчання в той час, який для них буде зручнішим для засвоєння необхідного матеріалу.

У цьому випадку допоможе організація навчання через чат-бота Телеграм. Таким чином можна організувати взаємодію зі співробітниками з урахуванням завдань, що стоять перед ними, і рівнем освоєння матеріалу. З використанням мобільних пристроїв співробітник зможе присвятити освоєнню спеціальності максимально можливий для нього час.

Дистанційне корпоративне навчання дає змогу ефективно навчати співробітників компанії. Використання такого формату має важливі переваги, які необхідно вміти використовувати при організації такої діяльності.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x