image

Етапи автоворонки, її поняття та порядок налаштування

25 Червня 2021

user-iconАвтор: 

Одним із найефективніших інструментів для автоматизації бізнесу та підвищення конверсії є автоворонка продажів. У цій статті розглянемо етапи автоворонки, що це таке і як ця система функціонує на практиці.

Що таке автоматизована воронка

Автоворонка – максимально ефективний метод структурування продажів будь-якої продукції або послуги в автоматичному режимі за допомогою покрокового переконання.

Завдяки покроковому впливу виробник може запевнити потенційного покупця в тому, що він не тільки нічого не втратить, а й придбає потрібне і необхідне, а ґрунтується весь процес на тому, що це відбувається на вигідних для клієнта умовах.

Етапи автоворонки

Як правило, ця автоматична система функціонує на базі розсилок на поштові скриньки, що здійснюються за допомогою спеціалізованих програм або чат-ботів.

У цьому і криється головна перевага автоворонки продажів – ви не берете участі в цьому процесі, а бізнес розвивається і приносить гроші.

Порядок роботи автоворонки продажів являє собою кілька блоків, що йдуть по порядку, один за одним.

Лід-магніт (Lead magnet)

Перший крок – клієнт потрапляє на інтернет-ресурс із продукцією – лід-магнітом, яку можна отримати безплатно, залишивши натомість контактну інформацію.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Якщо на цьому етапі користувач відмовляється від лід-магніту, з’являється нова вкладка з іншою пропозицією, можливо, більш оптимальною для нього. Так чи інакше, зараз ваше головне завдання – зацікавити покупця і отримати його контактні дані, запропонувавши йому вигоду і втягнувши в процес.

Вигідною пропозицією може бути будь-який продукт: книга, товар, міні-курс тощо.

Що робити, якщо користувач все ж таки відмовився від пропозиції і покинув платформу?

Вдаємося до альтернативного рішення – ретаргетингу. Його суть у тому, щоб показувати рекламу на інших ресурсах тим, хто вже відвідував ваш майданчик. Відвідувач клікає на рекламу і опиняється в новій воронці.

Якщо клієнт вказав свої контактні дані, він автоматично опиняється в переліку розсилки, і йому на e-mail або в чат-бот надходить лист з активним посиланням на отримання лід-магніту. Потім активізується редирект на наступну вкладку, де продавець пропонує недорогий товар, що доповнює лінійку продукції. Цей процес називається тріпваєром.

Трипваер (TripWire)

На цьому етапі важливо щось запропонувати відвідувачеві:

Трипваєр

 

  • цікаве, але не повноцінне (неповна версія офіційного продукту);
    марне, але стандартне;

  • нецікаве, але екстрено важливе і необхідне.

Суть тріпваер-процесу – розігріти потребу потенційного покупця, але не закрити її повністю. Наприклад, повідомити про надання популярної книги в онлайн-форматі, надавши один розділ з усього матеріалу. Вартість продукту залежить від обраної ніші, але зверніть увагу, що вона не повинна бути шокуючою і непідйомною для вашої цільової аудиторії.

Незважаючи на докладені зусилля, продукт або послуга були проігноровані? Клієнту буде надіслано лист-розсилку, щоб повернути його у воронку.

Якщо відвідувач здійснив покупку, система відправляє його далі – на інтернет-ресурс із пропозицією вашого головного товару.

Продаж основного продукту

Після придбання вигідної і недорогої пропозиції слідує спілкування з користувачем, яке стимулює його діяти – оформляти замовлення головного товару. Ним буде основна послуга або продукт вашої роботи, природно, більш дорогі.

Зверніть увагу!

Саме залежно від головного продукту встановлюється невелика вигідна пропозиція і лід-магніт – важливі складові автоворонки продажів.

Додаткові продажі (Profit Maximizer)

Якщо користувач відмовився від придбання базового продукту, виробник може здійснити автоматичний дозвон, щоб утримати клієнта. Якщо цей спосіб виявився безглуздим, знову вдаємося до допомоги ретаргетингу, проте даємо нову рекламу – для тих, хто купив базовий товар.

Якщо автоматичний додзвін справив належне враження і клієнт знову зайшов на платформу, йому висвітиться нове вікно з супутніми пропозиціями, зібраними на основі стратегії cross-sell: пропонуємо товар з інших категорій у розділі “З цим товаром також купують”.

Тут залишається все також два варіанти відповіді: так чи ні. Відмовляючись від купівлі, клієнт може підписатися на розсилку push-повідомлень і, слідуючи за ними, рухатися далі нинішньою або новою воронками. Наступні сценарії розвитку залежать від налаштування.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x