image

Як зібрати чат-бота для марафону або курсу та налаштувати етапи навчання

31 Травня 2021

user-iconАвтор: 

Запустити марафон або організувати онлайн-навчання стало можливо прямо в месенджері Телеграм. З появою чат-ботів навчання перемістилося із задушливих аудиторій до смартфону, а здобувати знання тепер можна дорогою на роботу або в будь-яку іншу вільну хвилину.

Тому нижче ми пояснюємо, як зібрати чат-бота для марафону або курсу, не володіючи навичками програмування.

Реєстрація бота Telegram

Як зібрати чат-бота в Телеграм для марафону или курсу

Першим кроком у створенні власного бота є його реєстрація. У цьому допоможе бот @BotFather.

Щоб почати з ним працювати, необхідно виконати такі дії:

  1. Знайти “@BotFather” у Телеграм
  2. Запустити, натиснувши на кнопку “/start”
  3. Робота починається з відправлення команди “/newbot”, яка повідомляє, що ви хочете створити бота.
  4. Потім потрібно вказати ім’я чат-бота. Дозволяється вживати латинські літери, цифри, знак підкреслення. Воно не може бути коротшим за 5 символів. Останніми трьома символами мають бути “bot”.
  5. У відповідь прийде повідомлення, в якому буде вказано токен (код для контролю бота). Його потрібно зберегти. Він знадобиться під час подальшої роботи.
  6. Команда “/setname” допоможе змінити ім’я.
  7. Команда “/setdescription” створює опис, про що піде мова в навчальному курсі.
  8. Команда “/setuserpics” допоможе поставити боту відповідну аватарку.

Коли буде зроблено все необхідне, бот буде готовий до подальшої розробки. Щоб “оживити” бота, можна скористатися сервісом LessonDelivery.

Налаштування та підключення бота в LessonDelivery

Створити свого бота можна, скориставшись послугами програміста або за допомогою спеціального конструктора. У сервісі LessonDelivery зробити розумного помічника можна легко і в короткі терміни.

Для початку роботи потрібно запустити Телеграм і у формі пошуку набрати “LessonDeliveryBot”. Серед результатів пошуку клікають на потрібного бота.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Натиснувши на кнопку “Start” можна почати взаємодію. На екрані з’явиться основна інформація про бота. У меню є такі кнопки:

  • “Зворотній зв’язок” – якщо є питання, можна звернутися до фахівців.
  • “FAQ” – можна подивитися роботу демонстраційного бота.
  • “Створити бота” – користувач потрапить в адмін-панель конструктора. Можна приступити до складання чат-бота, скориставшись пробним безкоштовним тарифом.
Як зібрати чат-бота для марафону або курсу в @LessonDeliveryBot

Створення чат-боту через @LessonDeliveryBot

В меню адміністративної панелі https://cp.lessondelivery.org клацають по рядку “Боти”, потім по кнопці “+Додати” в правому верхньому кутку екрана. Коли відкриється форма, у ній потрібно буде заповнити основну інформацію про створюваного бота, ввести токен, отриманий у @BotFather, і зберегти введені дані.

У результаті бот буде створений, тепер потрібно його заповнити і структурувати надсилання контенту.

Продуманий і структурований контент

Щоб курс був затребуваним, а учні отримували результати і поверталися до експерта, краще опрацювати структуру навчання з методологом. Конструктор LessonDelivery допоможе упакувати контент і доставити його споживачам.

Після того, як бот в адмін-панелі створено і пов’язано токеном з Telegram, можна перейти до додавання курсів. Кожен курс складається з етапів. Це основна структурна одиниця процесу навчання в чат-боті.

Як можна керувати етапами:

  • додавати повідомлення та навчальні матеріали: відео, аудіо, тексти, pdf-файли тощо;
  • прикріплювати посилання на додаткові матеріали;
  • встановлювати тип етапу навчання (звичайний, зі звітом, з кнопкою “Далі”, з оплатою тощо);
  • міняти місцями;
  • ставити на таймер.
Як зібрати чат-бота для марафону або курсу в адмін-панелі LessonDelivery

Редагування етапу курсу в адмін-панелі LessonDelivery

Після того, як налаштування завершено, бот буде готовий до роботи. У панелі також можна передбачити порядок оплати, організувати інформаційну розсилку про пропоновані курси, сформувати реферальне посилання для залучення нових учнів.

Автовідповіді та ланцюжки повідомлень

Привабливість чат-бота для аудиторії визначається не тільки простотою взаємодії, а й “людяністю” робота-помічника, можливістю “поговорити” з ним і отримати зворотний зв’язок.

Для того, щоб налаштувати діалог бота з учнем, використовуються ланцюжки повідомлень і автовідповіді. Спілкування починають із привітального повідомлення. Потім діалог триває залежно від відповіді учня.

Ланцюжки можуть запускатися залежно від реакції користувача або реагувати на певні тригери – використані слова, фрази. При цьому пропонуються стандартні відповіді. Наприклад, якщо вжито слово “Ціна”, то у відповідь можна надіслати розцінки на навчальні курси.

Потрібно уважно поставитися до програмування діалогів для чат-бота, які передбачають усі повороти бесіди.

Тестування чат-бота, аналіз статистики

Для перевірки працездатності бота, правильності складання та надсилання повідомлень проводиться його тестування. Власник бота може просто підписатися на нього в Телеграм і перевірити взаємодію. Бота можна видаляти і підписуватися на нього скільки завгодно разів. В адмін-панелі LessonDelivery є можливість змінювати дату початку курсу і видаляти підписника.

Збір статистики про активність користувачів бота, підписки і відписки, переходи за реферальними посиланнями допоможе зробити висновки про проведені маркетингові заходи і внести корективи в алгоритм його роботи.

Чат-боти дають змогу підвищити ефективність навчання. Для їх створення зручно користуватися спеціалізованим конструктором. Щоб навчання було організовано якісніше, потрібно постійно аналізувати статистику роботи бота і вносити корективи.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 4

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x