image

Сервіс DeepL Translator – лідер в розвитку перекладацьких технологій

13 Червня 2024

user-iconАвтор: 

Сервіс DeepL Translator – це один з найбільш популярних нейронних машинних перекладачів. Він почав працювати 28 сепня 2017 року. Базується в Німеччині, в місті Кельн. Розробник програми – компанія DeepL GmbH (Linguee).

Після запуску перекладач міг робити переклади між сімома європейськими мовами, але з часом він вдосконалювався і на даний момент сервіс може запропонувати переклади з 31 мови та працю з 552 мовними парами. Мовну еквівалентнісь забезпечує двоетапний процес перекладу, при цьому англійська мова використовується в якості опорної. Зробити переклад на українську (або навпаки) стало можливо з вересня 2022 року.

Що забезпечує високу якість перекладу

DeepL Перекладач часто працює краще, ніж конкуруючі сервіси, створені провідними технологічними компаніями світу. Пояснення тому досить просте, в основі його роботи – використання нейронних мереж, які навчаються на готових перекладах.

Також співробітники компанії постійно працюють над вдосконаленням системи і вносять зміни в загальну методологію нейронних мереж в 4 сферах:

 1. Архітектура. Нейронні мережі DeepL містять деякі елементи архітектури Transformer, наприклад, механізм уваги. Але значні відмінності у топології мереж DeepL з іншими сучасними системами дозволяють одержувати переваги над найвідомішими архітектурами Transformer в процесі навчання.
 2. Навчальні дані. Прямі конкуренти DeepL мають багаторічний досвід розробки веб-краулерів, їх перевага в великому обсязі доступних навчальних даних. Натомість для навчання DeepL проводиться цілеспрямований збір особливої навчальної інформації за допомогою спеціально створених краулерів, які здатні самостійно знайти переклади в інтернеті та оцінити їх. Це дозволяє мережі значно покращити якість перекладів.
 3. Методологія навчання. Навчання нейромереж виглядає як заняття з вчителем: мережі показують різні приклади, а вона декілька раз порінює з ними свої власні переклади. При виявленні розбіжностей ваги мережі відповідно коригуються. Навчання DeepL проводиться з застосуванням інших методів з інших галузей машинного навчання. Саме це позитивно впливає на поліпшення результатів перекладів.
 4. Розмір мереж. Навчання мереж з мільярдами параметрів можливо проводити лише розподіленим методом на великих спеціалізованих обчислювальних кластерах. Програмісти прикладають всіх зусиль для максимально ефективного використання всіх параметрів мережі. Такий підхід дозволив одержувати переклади високої якості навіть при умові використання щвидших, невеликих мереж.

Робота DeepL базується на основі власного алгоритму зі згортковими нейронними мережами, навчання яких проводилося на базі даних Linguee.

Створює переклад суперпотужний комп’ютер, який працює в Ісландії.

Перекладач

Використання перекладача DeepL безкоштовне, але на переклад є обмеження – 5000 символів.

Використання платного API дозволяє клієнтам комерційного програмного забезпечення вбудовувати DeepL у власне програмне забезпечення для особистого користування.

DeepL дозволяє перекладати документи Microsoft Word у форматі файлів .docx та .pptx. При цьому форматування, вбудовані зображення та посилання зберігаються.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Службою підтримуються мови, вказані в таблиці.

Перекладач Deepl, на які мови можна зробити переклад

Безкоштовне використання та Pro-підписка

Кожен користувач може спробувати використовувати безкоштовну версію. Головним її недостатком є те, що довжина тексту в полі введення обмежена 5 тис. символів. Перекладені тексти система в такому випадку зберігає.

Для тих, хто займається перекладами професійно, а також для розробників і компаній, є можливість підписки на DeepL Pro.

Вона доступна з 2018 року, користувачам пропонують:

 • поле введення тексту необмеженої довжини;
 • можливість програмування та програмний плагін для інструментів автоматизованого перекладу, що включає SDL Trados Studio;
 • функцію приватності, яка дозволяє видаляти текст зразу після подачі завершеного перекладу.

При використанні платної версії відсутня функція зберігання перекладеного тексту.

Ціноутворення:

 1. Оплата за послуги проводиться щомісячно.
 2. Внесена сума розрахована на переклад певного обсягу тексту.
 3. Вартість перекладів, що перевищують обумовлені обсяги розраховується додатково, в залежності від об’єму текстів.

Корпоративне користування DeepL Pro пропонує три рівні, оплата проводиться за кожного користувача та складає на рік:

 • початковий – 100 доларів;
 • розширений – від 300 доларів;
 • найкращий – близько 700 доларів.

Історія

Засновники німецької компанії Linguee GmbH Ґереон Фралінґ та Леонард Фінк в 2008 році створили словник для 25 мов з ціллю використання його для служб мережевих перекладів.

Дата запуску DeepL Translator 28 серпня 2017 року і пропонував переклади між сімома мовами.

В цей же час компанія змінює назву на DeepL GmbH і починає активно працювати над зміною своєї системи штучного інтелекту, що дає змогу значного збільшення продуктивності порівняно з конкуруючими сервісами.

Самостійно проведені сліпі тести показали, що DeepL по якості перекладів та за показниками BLEU перевершує своїх конкурентів, в тому числі Amazon Translate, Google Translate, Microsoft Translator. На початку 2020 року DeepL заявляє про свої нові досягнення в перекладі з китайської спрощеної та японської мови.

Компанія невпинно розвивається, з кожним роком кількість мов, запропонованих для перекладу збільшується. В 2019 році було випущено програмне забезпечення для перекладу для macOS та Microsoft Windows.

В 2021 році компанія переглянула модель ціноутворення, користувачі одержали змогу вибирати доступні для них варіанти оплати, початкова модель єдиного платежу перестала бути обов’язковою.

Оцінка

Плюси та мінуси:


Серед переваг перекладача Deepl вкажемо:

 • Більш точний і акуратний переклад порівняно з Google Translate.
 • Гарний переклад текстів в яких присутні елементи діалекту.
 • Приємний інтерфейс, простота та зручність використання.
 • Можливість встановлювати розширення в браузер.
 • Можливість залишити оцінку роботи та запропонувати кращий варіант перекладу, допомігши тим самим вдосконаленню сервісу.


Недоліки:
 • Для перекладу пропонує менше мов, ніж конкуренти.
 • Відсутня функція перекладу вебсайтів.
 • Немає можливості безкоштовної інтеграції застосунків.

 • На відміну від Google Translate, який виконує дослівний переклад і не звертає уваги на ідіоми та деякі інші нюанси, DeepL робить переклади максимально наближені до тих, які виконує людина, досвідчений фахівець.

  В 2020 році DeepL одержав премію Webby Award за найкращі технічні досягнення в категорії «Застосунки, мобільні пристрої та голос».

  DeepL – це спеціалізована платформа для перкладів, яка робить ставку на сфери юриспуденції та виробництва, торгівлі та технологій, охорони здоров’я, допомагає в вирішенні питань з внутрішніх комцнікацій та підтримує клієнтів, які бажають вийти на міжнародні ринки.

  Висока ефективність платформи дозволяє бізнесу скорочувати витрати, дослідження, проведене компанією Forrester показує, що використання DeepL:

  • знизило на 50% робоче навантаження;
  • скоротило час виконання перекладу на 90%;
  • забезпечило для великих компаній 345% рентабельності інвестицій.

  Результат: на даний час послугами компанії користуються більше ніж 100 тис . корпоративних клієнтів.

  Наскільки публікація корисна?

  Натисніть на зірку, щоб оцінити!

  Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

  Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

  Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
  Підпишіться за допомогою електронної пошти
  Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

  Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

  Автор статті:
  Ольга Омельченко

  Автор та копірайтер з великим досвідом роботи онлайн!

  Підписатися
  Сповістити про
  guest

  0 комментариев
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі
  0
  Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x