image

Корпоративний Telegram-стікерпак як інструмент для просування бізнесу

4 Серпня 2021

user-iconАвтор: 

Стікерпаки в соціальних мережах уже перестали бути кумедною заміною для емодзі. Нині – це один із репутаційних інструментів бізнесу, який активно використовується великими компаніями для привернення уваги. У цій інструкції ви знайдете поради, як розробити, створити, додати і поширити корпоративний Telegram-стікерпак з нуля.

Що це таке і навіщо він потрібен

Що таке колективний Telegram-стікерпак

Стікерпак у telegram – це набір зображень, які користувач може використовувати для вираження емоцій у діалозі. Іншими словами, це більш сучасна заміна для смайликів та емодзі.

Як правило, стікерпак містить до 120 зображень із персонажем, який реагує на різні ситуації. Це можуть бути мемні ситуації, вітання, реакції на шаблонні повідомлення.

Користувачеві приємніше спілкуватися стікерами, бо вони оживляють діалог. Не всі емоції можна висловити тільки текстом, а барвиста ілюстрація розширює простір для емоцій. Крім того, користувач може асоціювати себе з персонажем зі стікерів.

Бізнес же випускає корпоративні стікери для:

  1. Іміджевої роботи. Якщо компанія реагує на висловлювання про неї в соцмережах за допомогою стікерів, або спілкується ними з користувачами – це підвищує довіру до компанії, а також допомагає перевести діалог з клієнтом на комфортний рівень.
  2. Для розрядки та економії часу. Якщо корпоративний стікерпак використовується у внутрішньому чаті компанії – це може оживити діалог між персоналом, а також заощадити час на набір повідомлень.
  3. Для піару. Якщо стікерпак став популярним – він може привернути увагу широких мас до життя компанії та послужити в якості пасивної нативної реклами.
  4. Стікерпак як продукт. Існують проєкти, які займаються продажем стікерпаків. Найчастіше це проєкти художників, ілюстраторів, або інших людей творчості. Вони використовують стікери як додатковий спосіб монетизації.

Вимоги Telegram до стікерпаків

Щоб, коли стікери будуть готові, не довелося все переробляти – краще дізнатися вимоги до стікерпаків заздалегідь:

  1. Кількість. Телеграм підтримує стікерпаки обсягом не більше 120 ілюстрацій.
  2. Формат. Одна зі сторін стікера має бути 512 пікселів, друга – не більше 512. Для анімованих стікерів – формат .tgs, для не анімованих – .png.
  3. Важливо! Зверніть увагу, що всі ілюстрації мають бути розміщені на прозорому тлі, а анімовані – зациклені. В іншому разі Telegram не прийме стікерпак.
  4. На ілюстраціях не повинно бути еротики або шок – контенту. Додати такий стікерпак, звісно, можливо, але, коли він стане більш відомим – його видалять модератори.
  5. Не має значення, векторне зображення, чи растрове. У Телеграм можна додавати стікери навіть зі звичайних фото.

Види стікерів Телеграм

Стікери в телеграм за візуальною складовою діляться на два види: анімовані, і не анімовані.

Анімовані. Векторні зображення з анімацією у форматі .tgs. Це спеціальний формат, розроблений для стікерпаків у Телеграм. Як правило, на такі стікери аудиторія реагує краще, але і їхнє створення потребує більше коштів.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Плюси:

  • кращий відгук у аудиторії;
  • легше поширювати, оскільки анімовані стікери привертають більше уваги, а асортимент таких стікерів нижчий, ніж у звичайних;
  • користувачеві зручніше висловлювати свої емоції, оскільки анімація чіткіше передає настрій;
  • ширший простір для творчості. Анімація відкриває більше можливостей для реалізації ідей.

Мінуси:

  • складний процес розробки;
  • можливо, для виготовлення стікерів потрібно буде наймати як ілюстратора, так і аніматора;
  • робота тільки з вектором.

Не анімовані. Класичні ілюстрації на прозорому тлі. Зробити їх на порядок простіше, ніж анімовані, але щоб стікерпак став популярним – доведеться дійсно постаратися.

Плюси:

  1. Простіше зробити. Для створення потрібен тільки ілюстратор та ідея.
  2. Швидше зробити. Корисно, якщо потрібно додати стікерпак терміново, або якщо потрібно зловити нову хвилю мемів. Це допоможе зробити стікерпак популярнішим
  3. Можливість роботи з растровою графікою. За бажання можна зібрати стікерпак із фото.

Мінуси:

  1. Щоб стікерпак привертав увагу – потрібні свіжі ідеї.
  2. Звичайних стікерпаків дуже багато, і зробити їх може майже кожен
  3. Не вийде втілити всі ідеї, оскільки на статичній картинці складніше передати багато емоцій.

Як створити і додати стікерпак у Телеграм

Розробка. Перш ніж починати малювати стікери, потрібно придумати маскота (або, по – іншому, персонажа) для них. Якщо в компанії вже є свій символ – можна використати його. Якщо ні – можна взяти тварину, людину, персонажа фільму або мультфільму, вигадану істоту або локальний мем компанії.

Важливо, щоб зовнішній вигляд персонажа асоціювався з компанією. Це може бути ненав’язливий логотип на одязі, або фірмові кольори. Також, можна використовувати й іншу атрибутику.

Далі необхідно продумати характер маскота. Можливо, його історію. Персонаж, щоб на нього реагували, має бути живим. Це не просто картинка, це – уособлення компанії для багатьох користувачів.

Після того, як буде складено докладний опис характеру персонажа, можна переходити до емоцій, виражених у стікерах. Це можуть бути як робочі моменти (якщо стікерпак створюється для спілкування всередині компанії), так і привітання, актуальні меми, відповіді на часті запитання. Розробіть кілька стікерів з емоціями без конкретних ситуацій.

Враховуйте для чого конкретно буде використовуватися стікерпак – для спілкування всередині компанії, роботи з клієнтами, або для організації промоакцій.

Далі можна приступати до практичної частини.

Додавання стікерів в Telegram

Практична частина. Щоб намалювати стікерпак, краще звернутися до ілюстратора. Але, щоб результат був правильним, і не довелося переробляти – необхідно скласти йому точне ТЗ:

  1. Обов’язково уточніть, що це стікери для Телеграм. Це дасть змогу майстру відразу зорієнтуватися з форматом зображень
  2. Надішліть майстру те, як вийшло описати характер персонажа. Це допоможе при ілюстрації емоцій
  3. Надішліть майстру ваші начерки щодо зовнішнього вигляду персонажа. Детально опишіть, як він має виглядати, і які атрибути повинен мати.
  4. Після цього попросіть майстра намалювати кілька тестових варіантів зовнішнього вигляду. Коли результат влаштує – можна надсилати майстру опис стікерів, і які емоції та ситуації мають бути намальовані.

Якщо необхідні анімовані стікери, готові png-картинки необхідно надіслати майстру – ілюстратору і повторити кроки, описані вище.

Технічна частина. Коли стікери будуть готові, необхідно завантажити їх у телеграм. Зробити це можна за допомогою офіційного бота @stickers:

  1. Зробити це можна за допомогою команд /newpack або /newanimated для анімованих стікерів.
  2. Після використання цих команд буде запропоновано ввести ім’я стікерпака. Це ім’я буде використовуватися під час пошуку і його не можна змінити
  3. Коли ім’я вибрано, використовуйте команду /addsticker і завантажте зображення або анімацію.
  4. Виберіть смайлик, з якого буде здійснюватися швидкий доступ до стікера.
  5. Повторюйте пункт 3 доти, доки не завантажите всі зображення
  6. За потреби стікери можна видаляти командою /delsticker і міняти місцями командою /ordersticker
  7. Коли все готово, введіть команду /publish

Готово! Тепер стікери можна знайти, додати та використовувати.

Важливо! Після того, як стікер буде опубліковано, його не можна буде видалити у користувачів, які вже встановили, перейменувати, а також передати на інший акаунт. Переконайтеся, що використовуєте основний акаунт.

Як поширювати стікери

Стікерпак готовий, тепер потрібно, щоб він працював і приносив популярність проєкту. Для цього стікерпак потрібно поширити. Ось 6 порад щодо органічного поширення:

  1. Співробітники компанії мають додати стікери в месенджер і використовувати їх у діалогах як між собою, так і з клієнтами (якщо аудиторія дозволяє)
  2. Приєднайтеся з СММ-акаунта до чатів, які пов’язані з робочою тематикою. Можна найняти людину, яка братиме участь у дискусіях у цих чатах, використовуватиме стікери, і загалом працюватиме над репутацією у сфері клієнтів.
  3. Якщо у бізнесу є розвинені соцмережі – розкажіть про додавання стікерпаків уже чинним підписникам.
  4. Існують канали-каталоги стікерів. Додати туди і свій стікерпак не завадить.
  5. Якщо рекламний креатив буде у вигляді діалогу – можна додати туди стікер. Це не тільки приверне увагу, але й підвищить впізнаваність компанії.

З часом можна додавати актуальні стікери та видаляти застарілі. Головне – не забувати розповідати про це користувачам.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x