image

Таргетолог для онлайн-школи або мистецтво просування в соціальних мережах

19 Липня 2021

user-iconАвтор: 

Інтернет-комерція захоплює всі сфери діяльності, і фахівці, які професійно займаються просуванням товарів і послуг у соціальних мережах, набувають дедалі більшого попиту.

Розглянемо докладніше професію таргетолог для онлайн-школи, її затребуваність на ринку вакансій, обов’язки та вимоги до фахівця.

За що відповідає таргетолог

Професія таргетолог для онлайн-школи

Таргетолог для онлайн-шкіл – це вузький фахівець, який вивчає можливості реклами та просування товарів і послуг у середовищі соціальних мереж. Мистецтво таргетолога в тому, щоб із величезної маси відвідувачів інтернет-спільноти виокремити саме зацікавлену основу (цільову аудиторію) і надалі працювати на підвищення затребуваності товару, що просувається, та розширення кола впливу.

Людина потрапляє в ту чи іншу категорію на етапі заповнення профілю в соціальній мережі (стать, вік, коло інтересів, приналежність до певної організації або руху). Таргетолог вивчає структуру спільноти і налаштовує показ рекламного контенту саме в тому контексті, в якому він буде найефективнішим стосовно даної аудиторії.

Де знайти таргетолога

Насправді знайти хорошого таргетолога з урахуванням розвитку цифрових технологій не так вже й важко. Як правило, якщо людина займається інтернет-комерцією, у неї вже є товариші або приклади для наслідування, які пройшли аналогічний шлях становлення на ринку. Перше що варто зробити це попросити порадити таргетолога у них.

Крім особистого спілкування таргетолога можна пошукати на ринку фрілансерів (обов’язково читати відгуки та рейтинг претендента), у тематичних групах тих же соціальних мереж або на сторінках професійних спільнот.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Для прикладу, на сторінках популярного майданчика для пошуку роботи “hh.ru”, за запитом “Таргетолог” видається понад 150 резюме.

Обов’язки

Звід основних обов’язків таргетолога розроблено на підставі відгуків фахівців-практиків та їхніх клієнтів. Для успішного просування продукту в соціальних мережах таргетолог повинен вміти:

Обов'язки таргетолога для онлайн-школи

 • аналізувати майбутню діяльність, будувати рекламну компанію, і за необхідності вносити в неї оперативні корективи;

 • особисто або в тандемі з командою розробляти стратегії рекламної компанії, контролювати ефективність її роботи;

 • з певною періодичністю проводити аудит і тестування реклами;

 • створення або пошук і закупівля необхідного контенту, графічного матеріалу, тематичних статей;

 • вести планову звітність, мати можливість надання розгорнутого звіту про виконану роботу за запитом.

Вимоги

Таргетолог – досить специфічна професія, і вимоги до фахівця теж спрямовані на роботу з аудиторією інтернет-спільнот. До основних вимог належать:

 1. Знання та вміння працювати з сучасними сервісами та конструкторами реклами.
 2. Розуміння внутрішнього устрою і принципу впливу реклами на аудиторію.
 3. Розуміння основних напрямків сучасного маркетингу.
 4. Здатність самостійного створення якісного контенту або вміння постановки завдань на їхнє створення фрілансерам (дизайнерам, копірайтерам тощо).
 5. Робота з цільовою аудиторією – її виявлення, підбір, сегментування та розширення.
 6. Аналітичний склад розуму та стратегічне мислення.
 7. Здатність розрахунку бюджетних коштів на рекламну компанію та утримання її рамок.

План роботи таргетолога

Досвідчений таргетолог вибудовує план роботи орієнтуючись на безліч факторів, але в основу будь-якого плану входить перелік обов’язкових заходів:

 • знайомство з компанією, її продуктом, бюджетом рекламної програми;
 • створення бізнес-сторінок у соціальних мережах та їх взаємозв’язок;
 • аналіз конкурентного середовища і цільової аудиторії;
 • створення стратегії рекламної компанії та
 • узгодження її з керівництвом замовника;
 • створення і набір контенту;
 • запуск тестового рекламного стоку;
 • аналіз ефективності реклами, коригування та внесення необхідних змін;
 • регулярна аналітика та масштабування.

Досвід роботи

Досвід таргетолога для онлайн-школи

За оцінками майданчиків шукачів, найбільш затребуваними таргетологами є фахівці з досвідом роботи від 3 років. На думку роботодавців, 3 роки – це той термін, за який таргетолог осягає всі нюанси професії і встигає відбутися як фахівець.

Крім того, за такий проміжок часу встигають відсіятися випадкові люди і ті, для кого реклама – це тільки захоплення. Але навіть незважаючи на такі рамки, успішно знаходять клієнтів і фахівці-початківці, які ведуть акаунти невеликих бізнес-ідей.

Наявність кейсів та відгуків

Кейси та відгуки – це те, що просуває самого таргетолога в середовищі рекламників, які пропонують аналогічні послуги. З великою часткою ймовірності замовник звернеться до фахівця, який має у своєму резюме посилання на сторінки проєктів своїх клієнтів, що успішно розвиваються, та їхні позитивні відгуки, залишені у відкритому доступі.

На початку свого шляху багато хто радить не гнатися за високими доходами, а працювати на “авторитет”. Такий підхід несе одразу два позитивні моменти, перший – вдячний клієнт гарантовано залишає розгорнутий позитивний відгук і радить таргетолога-початківця своїм знайомим, другий – поступовий набір досвіду, який найбільш важливий саме на перших кроках.

Вартість послуг

Вартість послуг таргетолога варіюється як залежно від покладених на нього обов’язків (грамотний таргетолог може працювати один і поєднувати в собі кількох фахівців), так і за територіальною ознакою. Наприклад, вартість послуг одного і того ж фахівця в Києві і в регіоні може відрізнятися на порядок.

Одним із великих плюсів професії, що практично не обмежує обсяги можливого заробітку, є можливість віддаленої роботи. Середня зарплата таргетолога в Україні становить від 20000 гривень. Як показує практика, цілеспрямованому таргетологу цілком під силу вести від 3 до 5 спільнот і мати досить високий середньомісячний дохід.

 

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x