image

Чим корисна гейміфікація в управлінні персоналом

1 Серпня 2021

user-iconАвтор: 

Правильно вибудувана мотивація персоналу дасть змогу зробити бізнес значно ефективнішим. Одним із найвідоміших способів це зробити є преміювання за досягнуті результати в роботі. Але існують й інші, не менш ефективні варіанти, одним з яких є гейміфікація в управлінні персоналом.

Тренд чи необхідність

Що таке гейміфікація в управлінні персоналом

Гейміфікація в управлінні персоналом – це впровадження елементів і технік, які застосовуються в іграх, у роботу зі співробітниками. Це дає змогу гнучкіше й ефективніше розв’язувати питання, пов’язані з управлінням і мотивацією співробітників.

Насправді впровадження елементів гейміфікації відбувалося ще до масового використання комп’ютерів та інтернету. Як широко поширені приклади можна навести процедури тестування співробітників або проведення ділових ігор.

Широке застосування смартфонів і ПК дало можливість використовувати додаткові методи мотивації працівників. Комп’ютерні ігри продемонстрували, як нудну та виснажливу діяльність можна перетворити на захопливе та захоплююче змагання.

Гейміфікація дає змогу використовувати додаткові методи впливу на персонал, дія яких ґрунтується на розумінні особливостей людської природи. Плануючи таку роботу, необхідно прив’язувати використовувані методи до досягнення необхідних трудових результатів.

Як впровадити елементи гри в робочий процес?

Перед тим, як приступити до використання ігрових методів, важливо точно сформулювати цілі, які планується досягти.

Гейміфікація повинна застосовуватися для досягнення важливих для компанії цілей.

Перед впровадженням потрібно зібрати дані, які об’єктивно характеризують ситуацію, розробити стимули, визначити показники, за якими можна буде судити про успішність починання. Впровадити гейміфікацію потрібно тільки після того, як вона буде повністю підготовлена.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Тривалість застосування ігрових методів зазвичай визначається в процесі реалізації змін. Отримуючи об’єктивні показники, організатори змінюють методику за потреби або приймають рішення про закінчення поточного етапу. Елементи, які виправдали себе, підійдуть для впровадження на постійній основі.

Показники ефективності гейміфікації

Ефективність гейміфікації в управлінні персоналом

Щоб оцінити ефективність змін, критерії мають бути продумані заздалегідь. Вони мають бути насамперед пов’язані з вирішенням намічених завдань, відповідати основним цінностям компанії.

Організатори також повинні контролювати ефективність певних прийомів роботи для того, щоб зробити висновок про ефективність їх застосування надалі. Якщо в процесі гейміфікації було виявлено, що потрібні зміни, їх необхідно внести.

Важливо, щоб захопливість сюжету мотивувала, але не відволікала від робочого процесу.

Методи та механіки гейміфікації в HR

Використання рейтингів співробітників створює азарт суперництва між ними. Кожен свідомо чи підсвідомо прагне виконувати дії, які покращують цей показник. Людині важливо довести свою перевагу над іншими.

Це природне людське бажання. Її успіхи формалізуються у вигляді рейтингу. Кожна дія відповідає отриманню певної суми очок. Якщо допущено помилки, то результатом може стати зменшення рейтингу.

Важливо, щоб організація змагання передбачала швидку реакцію на дії та публічність досягнутих результатів. Під час підбиття підсумків зазвичай пропонуються нагороди переможцям.

Методи гейміфікації в управлінні персоналом

Коли йдеться про досягнення конкретних результатів, буде корисною візуалізація процесу досягнення мети. Це корисно, якщо потрібно контролювати кожен етап виконання окремого завдання. Буде корисним впровадження бейджів або значків, що візуалізують досягнуті результати.

На підставі успіхів у роботі співробітникам можна присвоювати відповідні рівні. Досягнення максимального статусу може стати однією з кар’єрних цілей. Більш високе становище означає визнання статусу працівника і може відповідати додатковим заохоченням.

За виконання певних робіт можуть даватися ігрові гроші. Коли їх накопичено достатню кількість, може бути надано можливість обміну на привабливі бонуси.

Можуть передбачатися захопливі квести, що стосуються виконання безпосередніх обов’язків або понаднормової роботи. За їх виконання можуть нараховуватися премії або виплачуватися ігрова валюта.

Для підвищення мотивації корисно використовувати різноманітні винагороди. Вони повинні надаватися не тільки за значні досягнення, а й за більш дрібні успіхи. Наприклад, за швидке завершення робіт або за прояв корисної ініціативи.

Використання цих або інших методів гейміфікації має бути ретельно продумане і пов’язане з більш якісним виконанням своїх обов’язків співробітниками.

Плюси та мінуси методів гейміфікації

Застосування гейміфікації дає змогу скористатися такими можливостями:

  • її використання підвищує ефективність роботи;
  • добре організований робочий процес забезпечує підвищення лояльності співробітників до фірми;
  • гейміфікація допомагає колективу краще спрацюватися;
  • отримання необхідних для роботи знань і навичок;
  • полегшення процесу адаптації нових співробітників;
  • збільшення ступеня залученості в робочий процес.

Використання таких методів має кілька недоліків:

  1. Ігрові методи захопливі, але в деяких випадках вони можуть відволікати від виконання виробничих завдань.
  2. Гейміфікація ефективна лише за умови правильного впровадження. Якщо її недостатньо продумано і виконано, можна не отримати результати, на які розраховували раніше.
  3. Не всім може сподобатися обов’язковість участі в ігрових процесах.
  4. Різним людям зазвичай подобаються різні типи ігор. Не всім може підійти той ігровий процес, який впроваджено на фірмі.
  5. Застосування методів, що розглядаються, вимагає ретельного планування і грамотного впровадження.

Гейміфікація дає керівництву додаткові важелі впливу на роботу підлеглих. Вона перетворює навіть складну роботу на захопливу діяльність, створюючи додаткову мотивацію.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x