image

Що таке гейміфікація процесів і чим вона корисна в бізнесі

29 Липня 2021

user-iconАвтор: 

Гейміфікація процесів у бізнесі дає можливість створити продуктивне суперництво, забезпечити зворотний зв’язок між зусиллями співробітників і клієнтів та досягнутими результатами. Впровадження ігрових елементів має бути ретельно продуманим і відповідати результатам, яких планується досягти.

Що таке гейміфікація процесів у бізнесі

Поняття гейміфікації процесів

Гейміфікація процесів – це використання ігрових механік за межами комп’ютерних ігор. У такий спосіб виконання роботи перетворюється на захопливий і мотивуючий процес, де є суперництво, боротьба за отримання очок, переходи на наступний рівень і багато іншого, що активно використовується в індустрії комп’ютерних ігор.

Треба розуміти, що хоча йдеться про засоби, які суттєво підвищують ефективність діяльності, вони мають бути добре продумані та спрямовані на досягнення значущих цілей.

Чим корисна гейміфікація, у чому мінуси

У бізнесі вирішення деяких завдань є нудним і рутинним процесом. Як приклад можна навести підвищення кваліфікації співробітників. З одного боку, в такому разі йдеться про обов’язки співробітників, з іншого – їх виконання може бути нудним і мати мінімальну ефективність.

Переваги гейміфікації:

  1. Перетворення бізнес-процесів на гру з набором балів і отриманням призів дасть змогу зробити їх захопливими та захопливими.
  2. Інша перевага полягає у відсутності страху поразки. Цей елемент робить гру захопливою, але не є причиною тривоги.
  3. Участь у грі підтримує постійний інтерес. Це вигідно використовувати під час роботи з клієнтами. Роблячи їх учасниками захопливого процесу, можна мотивувати їх для постійної взаємодії з фірмою та підвищувати їхню залученість в обговорення продуктів.
  4. Важливою перевагою застосування гейміфікації є емоційна залученість. Таким чином цінності матеріального характеру доповнюються формуванням психологічної прихильності. У результаті співробітники працюватимуть із більшою енергією, намагатимуться знайти більше можливостей для збільшення прибутку підприємства.
  5. Під час роботи з клієнтами використання ігрових елементів буде ефективним засобом збільшення їхньої кількості. До тих, хто зацікавлений у придбанні товарів і послуг компанії, можуть додатися ті, кому подобається участь у грі.

Якщо ігрову механіку буде ретельно продумано й ефективно пов’язано з цілями бізнесу, вона принесе істотне збільшення доходів. Одним із прикладів таких рішень є надання іграшки тим покупцям, сума покупок яких перевищить певну суму. Цю ігрову механіку активно застосовують у деяких супермаркетах, де в таких випадках пропонуються фігурки, що складають серію.

Іноді компанії впроваджують елементи гри недостатньо продумано, що призводить тільки до поверхневих результатів.

Використання гейміфікації пов’язане з певними недоліками:

  1. Ігри за своєю природою добровільні. Не всім учасникам подобається обов’язковість участі. Деяким може не подобатися певний стиль ігрового процесу.
  2. Іноді наявність ігрової обстановки мотивує бажання шахраювати, використовуючи неігрові методи. У створюваній системі мають бути передбачені відповідні методи контролю, що захищають чесну гру.
  3. Участь у грі, незважаючи на свою захопливість, дає короткостроковий ефект. Якщо вона є одноманітною, то з часом набридне. У цьому випадку потрібно буде придумати новий спосіб гейміфікації.

Основні правила гейміфікації

Основними елементами є:

  • наявність привабливої винагороди;
  • змагання з суперниками (використання рейтингів);
  • атрибутика, яка підтверджує досягнення результатів:
  • наявність безвідмовного зворотного зв’язку;
  • гравець хоче боротися за перемогу і бачити, що його результати оцінюються об’єктивно.

Ігрові механізми гейміфікації процесів

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Для того, щоб бути ефективною, ігрова механіка має дотримуватися певних правил:

  • простий і зрозумілий вхід;
  • досяжність поставлених цілей;
  • проста і зрозуміла система підрахунку очок;
  • постійне підтримання інтересу до перебігу та результатів гри;
  • гру здатне сильно оживити використання конкуренції;
  • якщо учасник з якоїсь причини вийшов з ігрового процесу, потрібно надсилати йому повідомлення або спонукати іншими способами до повернення в гру.

Алгоритм впровадження гейміфікації

Гейміфікація ефективна лише в тих випадках, коли її застосування добре продумано. Впровадження відбувається в кілька етапів.

Этап Опис
Врахування особливостей аудиторії

Не всі однаковою мірою піддаються чарівності ігрового процесу. Перш ніж приступити до його впровадження, необхідно з’ясувати такі особливості аудиторії:

  • Які види ігор будуть їм найцікавішими – це можна припустити на основі минулого досвіду або провести опитування, які допоможуть скласти про це свою думку.
  • Важливо знайти такі форми винагород, які ефективно мотивуватимуть учасників.
  • Треба скласти уявлення про ступінь азартності майбутніх гравців.
  • Потрібно точно розуміти, що саме вони готові будуть зробити для отримання винагороди.
Визначення цілей Застосування ігрових елементів потрібне не саме по собі, а як засіб досягнення важливих для бізнесу цілей. Вони мають бути сформульовані до того, як буде створено механізм гейміфікації. Йдеться не тільки про орієнтири загального характеру, а й про конкретні дії учасників. Вони мають бути такими, які можна перевірити і зробити висновки про ефективність застосування.
Види ігрових стратегій

Ігровий світ дуже різноманітний. Він може запропонувати велику кількість стратегій. Найпопулярнішими є такі:

  • Соціалізація передбачає участь у командній роботі.
  • Отримання бажаного результату передбачає боротьбу, заробляння очок, суперництво, спроби зловити удачу.
  • Атмосфера відпочинку сприяє не тільки відновленню сил, а й набуттю впевненості в собі, підвищенню самооцінки.
  • Іноді гравцеві вдається знаходити для виграшу неочевидні шляхи, знаходити можливість використовувати ті чи інші трюки.
  • Можна поставити на службу уяву. Тут може бути удавання, атмосферність фентезі, можливість дослідження ігрового світу.
Розробка та впровадження

Після того, як визначено орієнтири і продумано механіку процесів, важливо знайти відповідну платформу для впровадження. При використанні гейміфікації в роботі зі співробітниками фірми, можна організувати діяльність офлайн. Для цього готуються необхідні ресурси і видаються відповідні розпорядження.

Під час роботи з клієнтами вигідно побудувати роботу онлайн. Якщо, наприклад, організувати взаємодію з клієнтами через бота Телеграм, можна впровадити досить складні алгоритми такої діяльності.

Під час розробки потрібно попередньо скласти схему гри, яка має максимально враховувати всі деталі. Важливо, щоб можна було отримувати всю необхідну інформацію про діяльність учасників для того, щоб оцінювати ефективність застосування гейміфікації.

Приклади завдань і рішень

Навіть просте змагання між відділами компанії з набором очок і виплатою бонусів переможцям фактично є використанням ігрової механіки для досягнення бізнес-цілей. Насправді застосування таких методів може бути більш складним і цікавим.

Для контактного центру

Один із прикладів ефективної гейміфікації полягає в такому. Для компанії, яка організовує продажі з використанням контактного центру взяли за основу фільм “Wolf of Wall Street”. Основними завданнями було підвищення ефективності роботи менеджерів з продажу та зменшення плинності кадрів.

Гейміфикація процесів в контактному центрі

 

 

 

 

Було впроваджено такі елементи ігрового процесу:

  1. Тематичні заходи з тімбілдингу, створені в стилі цього фільму.
  2. Для учасників було зроблено ігровий банк, у якому курси акцій залежали від досягнутих обсягів продажів. Результати роботи були прив’язані до котирувань ігрових акцій, які можна купувати і продавати.
  3. Менеджери отримували ігрові рівні на основі досягнутих успіхів.
  4. Було відтворено азартну атмосферу біржової гри.
  5. Переможці отримали право брати участь у виїзному корпоративі в курортній зоні.

Для фітнес-курсу

Особливу увагу було звернено на підвищення відсотка тих, хто успішно пройшов курс. Щотижня для учасників пропонувалися захопливі челенджі. Були впроваджені бонуси для тих, хто не ухилився від чергового тренування. Серед них були як матеріальні, так і нематеріальні винагороди.

Для учасників було створено візуалізоване відображення досягнутих успіхів. Зворотній зв’язок було організовано через пости в соціальних мережах.

Гейміфікація для продавців

Щоб стимулювати збільшення ефективності роботи продавців, було організовано роботу через бота в Телеграм. Була створена програма бонусів, що передбачає велику кількість різноманітних нагород.

Щомісяця кожен співробітник отримував по два челенджі, за виконання яких передбачаються додаткові нагороди. Використовувалися квіз-тести та регулярні розіграші призів.

Утримання клієнтів на сайті

  1. Щоб збільшити час присутності відвідувачів було застосовано ігрові методики:
  2. У процес реєстрації було внесено атмосферу тестування. Отриману інформацію буде використано для вдосконалення індивідуальної роботи з клієнтами.
  3. Під час перевірки даних користувачам пропонується міні-гра, в якій потрібно натиснути в декількох місцях на картинку, щоб отримати невеликий сюрприз.
  4. Кожне повідомлення було складено особливим чином для того, щоб привернути увагу відвідувачів.
  5. Було впроваджено програму лояльності, кожному клієнту було встановлено відповідний статус.

Використання гейміфікації в бізнесі дає змогу підвищити ефективність, зацікавити співробітників і клієнтів. Ігрові елементи мають бути ретельно продумані та реалізовані на високому рівні для того, щоб допомогти досягти запланованих результатів.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x