image

Як працює автоворонка продажів в інтернет-освіті – загальні принципи та особливості

17 Травня 2021

user-iconАвтор: 

Воронка продажів являє собою схему комунікацій з клієнтом, спрямовану на те, щоб зробити його покупцем продукту. Знаючи, як працює автоворонка продажів в інтернет-освіті, можна автоматизувати роботу з клієнтами за допомогою застосування спеціалізованого чат-бота Telegram. Це допоможе ефективно розширити коло клієнтів фірми.

Що таке автоворонка продажів у чат-боті Telegram

Використання чат-бота в Telegram дає можливість побудувати спілкування відповідно до заздалегідь визначеного алгоритму. Зазвичай це відбувається таким чином:Що таке автоворонка продаж в онлайн-освіті

  1. На перших порах клієнту надсилаються повідомлення, основним змістом яких є прагнення підігріти інтерес до товару, що продається.
  2. Корисні матеріали передаються найзручнішим для передплатника способом. Підбір необхідної інформації відбувається в індивідуальному порядку.
  3. З плином часу клієнт починає все більш позитивно ставитися до товару і дозріває для покупки.
  4. У процесі спілкування з клієнтом виконується аналіз його потреб, відповідно до яких процедура роботи налаштовується більш точно. Цей спосіб роботи є ефективним на різних етапах взаємодії з клієнтом.

Чат-бот має бути налаштований діяти відповідно до правил воронки продажів. Необхідно, щоб він реалізовував алгоритм з урахуванням особливостей конкретних клієнтів. У якомусь сенсі сам потенційний покупець буде направляти його діяльність.

Можливість застосування чат-ботів дасть змогу зробити масштабнішою діяльність із залучення клієнтів. Удосконалюючи алгоритм розумного робота з урахуванням накопиченого досвіду, можна зробити його роботу більш ефективною.

Які бувають автоворонки

Використання автоворонки продажів в онлайн-навчанні здебільшого націлене на отримання клієнтів, які готові оплатити освітній курс. Однак цим можливості застосування цього інструменту не обмежуються. За допомогою автоворонок можна вирішувати такі завдання:

  • утримання клієнта після того, як він уже придбав потрібний продукт;
  • спонукати до виконання повторної покупки;
  • підвищення суми замовлення та інші варіанти.

Як це працює в онлайн-навчанні та з чого складається автоворонка

Чат-бот просто дає певні відповіді на поставлені йому запитання. Він постачає співрозмовника інформацією, яка для нього цікава і корисна. Таким чином створюється канал для постійного спілкування, який дає змогу реалізувати автоворонку продажів.

Робота з клієнтом включає в себе три основні етапи:

  • розуміння;
  • довіра;
  • інтерес.

На першому етапі важливо проінформувати клієнта про те, що конкретно пропонує йому компанія. Він повинен усвідомити, чи можливо в результаті покупки задовольнити свої потреби.

Для виконання цього завдання має бути підготовлено необхідний контент, який зможе розповісти про компанію з потрібним ступенем докладності. Контент буде відрізнятися залежно від способу зв’язку і мети, з якою користувач наніс візит.

Автоворонка в навчанні

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

На наступному етапі виникає питання довіри. Людина вже знає, що вона може отримати те, що потрібно. Тепер необхідно вирішити, наскільки вона може довіряти, чи справедлива ціна, чи є потрібні гарантії.

Тепер знадобиться інформація про відгуки клієнтів, гарантії, що надаються, наявні знижки. Коли ця стадія пройдена, виникає інтерес до покупки. Тепер потрібно зробити все можливе, щоб закрити угоду.

В онлайн навчанні робота автоворонки здійснюється відповідно до загальних принципів. На стадії розуміння клієнту розповідають про те, чому йому буде корисно пройти навчання. Для створення атмосфери довіри можна буде, наприклад, розповісти про успіхи випускників. В онлайн-навчанні, як і в інших сферах бізнесу, дуже важливо зуміти закрити угоду, отримавши оплату від нового клієнта.

Знайомство і Lead Magnet

Тут ідеться про перший етап воронки продажів. Щоб досягти розуміння, потенційні покупці мають отримати всю необхідну інформацію, щоб зрозуміти, що вони отримають від освітньої організації.

Як Lead Magnet потрібно запропонувати корисну інформацію, яка напевно приверне увагу користувача. Це можуть бути різні керівництва, шаблони або чек-листи.

При цьому потрібно показати їм те, що здатне привернути увагу, виділити експерта або школу з однорідної маси. На цьому етапі потрібно розрізняти нових клієнтів і тих, з ким уже доводилося мати справу. У другому випадку потрібно розповісти про додаткові пропозиції.

Можна створювати різні алгоритми роботи для продажу кожної окремої послуги. Їх можна вибрати після того, як почне формуватися інтерес клієнта. Якщо певний спосіб роботи виявився малоефективним, необхідно здійснити перемикання на інший варіант автоматичної роботи.

Формально від спілкування з чат-ботом можна відмовитися, просто відписавшись від нього. Однак таке відбувається дуже рідко. Важливу роль у залученні клієнта відіграє якість пропонованих освітніх курсів. Пропонована інформація допомагає зацікавити його, що дає можливість вести спілкування більш інтенсивно.

Основна пропозиція (Core Offer)

Основное предложение в автоворонке продаж в интернет-образовании

Таку пропозицію роблять тоді, коли з клієнтом уже проведено попередню роботу. На цьому етапі він уже розуміє, що пропонований продукт найімовірніше йому підійде, але він хоче знати, в чому конкретно полягає пропозиція.

Вона має бути сформульована так, щоб з урахуванням відомих потреб потенційного покупця привернути його увагу. Необхідно, щоб у ній були присутні будь-які бонуси, були гарантії.

Потрібно забезпечити можливість для клієнта провести оформлення покупки з мінімальними зусиллями. Зазвичай цим займаються фахівці з продажу, але чат-бот повинен зробити відповідну підводку.

Хто налаштовує воронки продажів

Це спільна робота фахівця з воронки продажів, архітектора чат-ботів і програмістів. Якщо програмування не потрібне, то всі процеси підвладні фахівцеві, що володіє необхідними навичками, в одній особі.

Проведення налаштування починається з формулювання стратегії. Потрібен сценарій роботи чат-бота. Далі необхідно забезпечити вибір варіанту роботи з урахуванням розуміння потреб потенційного покупця. Для цього потрібно організувати спілкування з ним, з якого стане зрозуміло, що він шукає.

Тільки після того, як буде складено алгоритм роботи, можна буде скласти завдання для програміста. Коли бот буде створений, необхідно буде аналізувати його роботу і вносити відповідні зміни в алгоритм.

Правильно налаштована автоворонка продажів в інтернет-освіті з використанням чат-бота дає змогу автоматизувати основну частину роботи з клієнтами.

Вона має будуватися на наданні інформації відповідно до їхніх потреб. Застосування основних принципів воронки продажів дасть змогу ефективно розширювати коло клієнтів.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x