image

Огляд чат-ботів для освіти, навчання та саморозвитку

29 Березня 2021

user-iconАвтор: 

Необхідність освіти та самоосвіти протягом усього життя стає дедалі виразнішою. У цій сфері існує можливість частину навчальних функцій перекласти на спеціалізовані програми – боти. Вони допоможуть автоматизувати процеси, пов’язані з доставкою та отриманням знань, спростити доступ до інформації.

Приємно мати у своєму смартфоні розумного помічника, який підкаже, як пишеться важке слово, або знайде книжку для скачування. Представляємо огляд чат-ботів корисних не тільки для освіти, а й у повсякденному житті сучасної людини.

Для роботи з текстом

@SpellingMasterBot допоможе навчитися писати без помилок. Доступне підключення в особистих повідомленнях, групах, каналах та inline. Перевіряє орфографію англійською та українською мовами.

@orforobot допоможе перевірити текст на граматичні помилки. Переглядає його на сервісі Главред, видаючи отримані результати.

Огляд чат-ботів для роботи з текстом

Українська мова багата можливостями для вираження всіх відтінків думки. Іноді ми замислюємося, який із синонімів точніше передасть думку. Щоб знайти потрібне слово, має сенс скористатися спеціалізованими словниками. Бот @rus_synonym_bot підкаже потрібні варіанти на основі словника, що містить понад 1 мільйон слів.

Для підвищення продуктивності

Працюючи над собою, людина може досягти набагато більшого, ніж раніше. Боти можуть допомогти і в цьому. Наприклад, @motiva_tor_bot регулярно показуватиме мотиваційні фрази, що здатні надихнути та підказати, як діяти у важкій ситуації.

@lifehackmailbot щодня надсилає читачам маленькі прийоми, які вирішують великі проблеми. Бот розповість, наприклад, як не загубитися в морі інформації або як зробити взаємодію з гаджетами більш екологічною.

Існують різні системи для підвищення особистої ефективності. Важливим ресурсом є час. Для оптимального управління ним розроблено кілька методів. Один із популярних – система Помодоро. @Pomodoro_timer_bot стане надійним помічником для тих, хто має підвищити продуктивність.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

@AlertBot допомагає планувати час. Користувач може ставити нагадування і контролювати свій день, знаючи, на що і в якій кількості було витрачено час.

Бібліотеки

В інтернеті міститься величезна кількість різноманітної літератури. Її можна завантажити з бібліотек або спеціалізованих сайтів. Однак серед доступних сотень тисяч найменувань орієнтуватися складно.

@flibusta_bookbot призначений для пошуку та скачування книг з онлайн бібліотеки Флібуста. Його використання дає змогу стежити за новими надходженнями, знаходити конкретну книжку або кілька книжок одного автора у форматах epub, fb2, mobi.

У зв’язку з доступом до величезної кількості книжок в інтернеті важливо не тільки завантажити потрібну книжку, а й правильно вибрати її. У цьому можуть допомогти огляди популярних книг і новинок. За допомогою @livelibot можна знайти саме ту книгу, яка необхідна. Бот може видати порцію цитат з популярних творів.

Чат-боти бібліотеки

Аудіокниги стали невід’ємною частиною життя багатьох. Вони дають змогу отримувати знання, насолоджуватися художніми творами, майже не витрачаючи для цього додаткового часу. @flibustafreebookbots дає змогу знаходити та завантажувати цікаві аудіокниги на Флібусті. @aud_books_bot – ще один, який зможе допомогти знайти їх в інтернеті.

Іноді пошук книжки, яка відповідає смакам читача, підходить йому за настроєм, займає значний час. Якщо скористатися @booksfox, то можна сформувати добірку рекомендацій на майбутній тиждень з урахуванням інтересів користувача. Їх можна буде розшукати та завантажити за допомогою спеціалізованих ботів.

Довідники

@himasha_bot допоможе вирішувати будь-які запропоновані користувачами хімічні реакції. Щоб звернутися до нього, достатньо написати частину формули, і він допише все інше.

@dictsbot дає змогу користуватися великою кількістю словників. Якщо ввести слово, будуть виведені відповідні статті з енциклопедичних словників, вказані синоніми, надано переклад.

Навчальні боти

Для того, щоб вивчити англійську мову, потрібно витратити багато зусиль. Це можна зробити на платних курсах або самостійно. Якщо використовувати @AndyRobot, то можна вчитися, розмовляючи з ним, отримуючи завдання і відповідаючи на запитання бота.

@EnglishSimpleBot підійде для тих, хто хоче краще освоїти англійську мову. Дійсно багатофункціональний бот, який допоможе в навчанні. У ньому можна вивчати граматику, читати книжки, відмічаючи незнайомі слова, а потім їх вчити. Є розділи з тестами, топіками (темами для усної розповіді). Приємний бонус – вивчення мови за фразами з фантиків жуйки Love is.

Чат-боти для навчання

Невід’ємною частиною кожної мови є використання ідіом. У цьому випадку буквальний переклад нічого не дає. Освоїти їх використання в англійській мові допоможе @TeflBot. Він публікує англійські ідіоми з поясненнями та кумедними картинками. Побачивши його пости лише раз, уже буде неможливо їх забути.

Ті, хто хоче навчитися програмувати, можуть скористатися @ProgrammingFAbot. Тут доступне вивчення кількох мов за вибором користувача. Якщо потрібно, може бути надано список навчальних закладів і курсів для програмістів. Також тут регулярно публікуються цікаві статті за темою.

Інші

@topdf_bot конвертує файли з розширеннями .doc, .docx, .odt, .txt або .jpg у pdf.

@LessonDeliveryBot для доставки знань. Цей бот володіє комплексними можливостями в онлайн навчанні. Він дає змогу успішно вирішувати організаційні питання, створюючи курси або марафони. Тут доступне отримання оплати від учнів. Для того, щоб освоїти його можливості, було створено @LessonDelivery_startBOT, який допоможе зробити перші кроки в побудові навчального курсу.

Чим корисні боти для навчання

Використання в навчанні чат-ботів надає істотну допомогу. Вони мають вражаючі можливості:

  1. Можуть оцінити знання учня.
  2. Ділять уроки на невеликі, відносно незалежні порції знань, які можна засвоїти практично відразу. Після закінчення ставить контрольні запитання для закріплення знань.
  3. В учня часто виникають запитання під час навчання.
  4. Навчальна програма може їх передбачити і підготувати відповіді. Таким чином учень має можливість одразу уточнити те, що йому незрозуміло в поясненні.

Бот для мікронавчання не тільки передає знання, а й мотивує до навчання та нагадує про чергові заняття і необхідність підготувати домашнє завдання.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 2

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x