image

Як організувати навчання віддалених співробітників у боті Телеграм

6 Серпня 2021

user-iconАвтор: 

Для того, щоб кваліфікація співробітників відповідала вимогам компанії, вони повинні пройти навчання. Це особливо важливо для нових працівників, які, як правило, хочуть якомога швидше приступити до повноцінного виконання своїх обов’язків. Навчання віддалених співробітників у боті Телеграм є одним із найефективніших способів підвищення їхньої кваліфікації.

Основні складнощі під час навчання

Деякі співробітники не приділяють достатньо часу роботі з чат-ботом. Згодом це призводить до утворення прогалин у їхніх професійних знаннях і зниження рівня якості роботи.
Таке навчання не може містити всі необхідні відповіді. Використання ботів найефективніше для передання основної частини знань, але в складних випадках потрібна допомога наставника.

Як запустити віддалене навчання

Для того, щоб впровадити навчання, необхідно зробити такі кроки:

Запуск навчання віддалених співробітників в боте Телеграм

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.
 1. Навчання співробітників пов’язане з оформленням низки документів – анкет, інструкцій, щоденників стажування і деяких інших. Їх необхідно перевести у відповідний формат. Навчальний матеріал потрібно розбити на відносно невеликі порції і зробити його більш захопливим. Це передбачає, зокрема, використання відео та аудіо матеріалів, інфографіки, а також текстів.

 2. Щоб навчання було ефективним, воно має дотримуватися певного плану. Його складають заздалегідь на підставі наявного в компанії досвіду навчання фахівців відповідного профілю. Під час проведення навчання вивчається ефективність запропонованих заходів і вносяться необхідні зміни.
  Виконується створення чат-бота, який реалізує необхідний алгоритм роботи.

 3. Перед тим, як впроваджувати створений курс навчання, необхідно перевірити його ефективність на невеликій фокус-групі. На підставі отриманого початкового досвіду перед введенням в експлуатацію можуть бути внесені додаткові коригування.

  Після того, як підготовчі роботи закінчено, приступають до регулярного використання чат-ботів для навчання персоналу.

  Як підвищити ефективність віддаленого навчання

Як зробити ефективнішим навчання віддалених співробітників у боті Телеграм

Використання чат-ботів більш ефективне, якщо застосовується спільно з навчанням, яке проводить наставник. Боти здатні автоматизувати значну частину діяльності, але не можуть відповісти на абсолютно всі запитання. В останньому випадку стажист має отримати необхідну інформацію від наставника.

Важливо зробити навчання максимально захопливим. Це допоможе підвищити концентрацію стажистів на процесі навчання. Нудні та малозрозумілі уроки не приведуть до значних успіхів. Курси навчання мають бути адаптовані для різних груп персоналу.

Чат-бот Телеграм для навчання

Під час роботи зі співробітниками чат-бот в обов’язковому порядку виконує такі дії:

 1. Проводить початкове навчання, пояснюючи новачкові основні моменти, що стосуються його роботи. При цьому роботу зі стажистом або новим співробітником проводять таким чином, щоб він відчув більше впевненості в собі й отримав основні знання для початку повноцінного навчання.
 2. Чат-бот розповідає про типові ситуації, з якими доведеться зіткнутися, і про те, як слід у них діяти.
  Детально знайомить із трудовими обов’язками і дає необхідні пояснення.
 3. Забезпечує проходження тестів на знання технології виконання робіт та історії компанії.
 4. Чат-бот практично супроводжує стажиста на всіх етапах його професійного розвитку. Цей спосіб роботи зі співробітниками не замінює наставника, а доповнює те, що він робить, підвищуючи ефективність роботи.

Плюси та мінуси застосування

При використанні чат-ботів фірма отримує такі можливості:

Переваги навчання віддалених співробітників у боті Телеграм

 • У процесі роботи присутня повна прозорість процесів навчання та об’єктивність показників, які демонструють співробітники під час засвоєння матеріалу.

 • Виконується автоматизація процесів навчання і підвищення кваліфікації співробітників.

 • Фірма створює привабливий імідж на ринку праці.

 • Підвищується лояльність співробітників до компанії, які бачать, що для навчання застосовуються інноваційні методи.

В результаті істотно знижується плинність кадрів.

Як мінуси необхідно відзначити такі:

 1. Для отримання потрібного результату необхідно грамотно здійснювати впровадження такого навчання. Це вимагає значної праці. У процесі експлуатації необхідно постійно оцінювати ефективність роботи і при вдосконалювати навчання. Тобто повністю автоматично така система працювати не зможе.
 2. Невдалий сценарій навчання зробить його малорезультативним.
 3. Не всі співробітники почуваються комфортно, працюючи з чат-ботами. Щоб навчання було ефективним, потрібно допомогти їм в освоєнні сучасних технологій.

Навчання співробітників за допомогою чат-ботів дасть змогу створити якісну систему підвищення кваліфікації для співробітників компанії. Вона підійде для навчання новачків і забезпечить постійне професійне вдосконалення працівників.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x