image

Види воронок продажів для інфобізнесу та їхні особливості в чат-ботах Телеграм

26 Травня 2021

user-iconАвтор: 

Модель воронки продажів з’явилася в першій половині ХХ століття. З розвитком інтернет-маркетингу виокремлювалися нові види, цілі та інструменти для втілення. Поступово воронки конверсії стали будуватися з мінімальною участю людини на базі програмних засобів.

Інфобізнес підняв цю модель продажів на новий рівень: тепер здійснювати покупки клієнти можуть у своєму телефоні, не виходячи з месенджера. Розповімо, які види лійок продажів для інфобізнесу ми знаємо на даний момент і виділимо основні підходи та тренди в їх реалізації.

Для чого потрібна воронка продажів

Цель воронок продаж для инфобизнеса

Воронка продажів – це комплекс маркетингових заходів із залучення, утримання аудиторії, укладання угоди і формування лояльності у потенційних клієнтів.

Воронки продажів в інтернет-маркетингу працюють з мінімальною участю людини. Тому дедалі частіше ми говоримо про автоворонки, що допомагають перетворити відвідувача на зацікавленого ліда, а потім і на лояльного клієнта без участі людського фактора.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Автоворонки складаються із заходів із прогріву аудиторії, підведення до здійснення продажу і, можливо, до повторних угод. При цьому користувач потрапляє в потік матеріалів і повідомлень, які зацікавлюють, викликають довіру, розповідають, як вирішити його біль, навчають конкретного прийому, навички.

Види воронок залежно від мети

Виды воронок продаж для инфобизнеса в зависимости от цели

Метою будь-якої воронки є продаж. Але є різні шляхи, якими вона досягається, залежно від стратегії та особливостей продукту.

  1. Воронка для запуску продукту – заходи зі створення інформаційного шуму з метою привернення уваги аудиторії до нового курсу чи марафону. Допомагає прогріти потенційних клієнтів, підготувати до певної події, випуску інфопродукту. Далі клієнта запрошують на безкоштовний вебінар, де буде ще більше інформації, взаємодія з експертом. І вже там пропонують купити основний продукт, курс тільки зараз і з великою вигодою для учасників.
  2. Воронка для безкоштовного заходу призначена для залучення клієнта на індивідуальну консультацію з метою допродажу і продажу нового продукту, як правило, найдорожчого. Цей ланцюжок торкань знайомить з експертом, його компетенцією, продуктами, м’яко підводячи до індивідуальної взаємодії.
  3. Автовебінарна воронка вимагає вкладень і налаштування тільки на етапі створення. Далі вона працює автоматично. Робота реклами, ланцюжки листів і повідомлень, що залучають, популярний продукт (вебінар) у записі, продажі – все це відбувається практично без участі людини за допомогою програмних засобів і автоматичного запуску. Воронка працює цілодобово, вимагаючи тільки спостереження і періодичних коригувань.
  4. Воронка, яка допомагає вибудовувати довгострокові відносини, а не продавати тут і зараз. У результаті такої взаємодії ви “вбиваєте двох зайців”: створюєте лояльну аудиторію і м’яко продаєте якийсь коробковий продукт. Це стосунки з потенційними клієнтами на довгий термін. Згодом це база для продажу основного інфопродукту і новинок.
  5. Автоворонка для продажу тут і зараз. Використовується для швидкого отримання прибутку, водночас додаткова цінність відносин у рамках взаємодії не створюється. Після підписки слідує серія повідомлень, що мотивують зробити покупку. У довгостроковій перспективі не вигідна.

Воронки продажів залежно від способу реалізації

Автоворонки в інтернет-маркетингу можуть бути збудовані з використанням різних інструментів і програмних засобів:

Види воронок Опис
Автоворонки через email-розсилку Передбачають серію листів, завдяки яким передплатник проходить шлях від ліда до клієнта. Експерт пропонує отримати інформацію в обмін на email, а потім у розсилці продає свій товар.
Воронки продажів у соціальних мережах, напр. в Facebook Дають змогу легко знайти свою цільову аудиторію. Після налаштування і запуску реклами клієнт проходить за посиланням і автоматично підписується на ланцюжок повідомлень. Максимальний відсоток відкриття досягається завдяки близькому особистому контакту. Контент клієнти отримують не виходячи з соцмережі.
Telegram та інші месенджери Такі автоворонки заточені під мобільні пристрої. Повідомлення в месенджерах мають найбільшу відкриваність. А чат-боти, що розсилають їх, дають змогу залучати передплатників до близьких і довгострокових стосунків.

Залежно від складності структури

Вид автоворонки може залежати від довжини та складності ланцюжка торкань:

  1. Прості лінійні автоворонки складаються з 5-7 повідомлень. Вони приходять послідовно один за одним і не залежать від вибору підписника.
  2. Прості варіативні воронки дають змогу сегментувати аудиторію і розсилати різні повідомлення різним групам підписників.
  3. Складні варіативні автоворонки створюють ланцюжки торкань, які розвиваються залежно від відповіді користувача (натиснув на кнопку – отримав наступне повідомлення, не натиснув – нагадування).
  4. Автовебінарні воронки містять автовебінар (записаний раніше живий вебінар). Можуть мати як просту лінійну структуру, так і складні варіативні елементи.

Особливості воронки продажів у боті Телеграм

У чат-боті Телеграм автоворонка має трохи інший вигляд. Потенційні клієнти потрапляють туди, зацікавившись якоюсь інформацією, із соцмереж або з сайту. Почавши взаємодіяти з ботом, вони стають частиною бази підписників.

Схема воронки продажів для інфобізнесу

Далі чат-бот діє за заздалегідь продуманим сценарієм:

  • пропонує якийсь безкоштовний продукт (лід-магніт);
  • пропонує пройти опитування або тест;
  • знайомить з основним продуктом (курсом або марафоном);
  • розсилає серію повідомлень, що прогрівають публіку і підводять до покупки;
  • пропонує записатися на консультацію, заповнити форму замовлення або поставити запитання;
  • пропонує здійснити оплату прямо в месенджері;
  • відповідає на запитання, веде діалог.

Воронка продажів у месенджері Телеграм дає змогу вести живий діалог із клієнтом прямо в його телефоні, показує максимально високе відкривання повідомлень, сегментує передплатників і розсилає їм різні повідомлення, інтерактивний контент, допомагає залучити в цікаву взаємодію з експертом і створити тривалі взаємини.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4.2 / 5. Кількість оцінок: 6

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x