image

Які бувають види автоворонок в онлайн-школах

1 Липня 2021

user-iconАвтор: 

При онлайн навчанні важливо забезпечити подальший розвиток, знайти більшу кількість клієнтів. Використовуючи різні види автоворонок в онлайн школах, можна збільшити масштаби своєї діяльності за допомогою використання автоматичних алгоритмів залучення нових учнів.

Що таке автоворонка продажів, плюси і мінуси

Понятие автоворонок в онлайн-школах

Автоворонка продажів – це комплекс дій, який в автоматичному режимі конвертує сторонніх людей у клієнтів, які купують товари та послуги. Фактично йдеться про створення сторінок сайтів і серій повідомлень для клієнтів.

Насправді повністю автоматичною робота бути не може. Для автоворонки потрібно створити відповідні сайти, застосунки, розсилки, можливість вести діалоги, засоби оплати та багато іншого.

Принцип роботи автоворонки полягає в тому, що ведеться грамотна робота з клієнтом, яка допомагає йому більше дізнатися про позитивні особливості продукту, допомагає посилити його інтерес, відповісти на запитання, якщо вони виникають. На кожному кроці він має відчувати доброзичливу підтримку, готовність вирішити ті чи інші його проблеми.

Автоматичний характер діяльності пов’язаний з тим, що більшість повідомлень для залучення клієнта можна скласти заздалегідь і запрограмувати автоматичну відправку.

Зазвичай автоворонка включає в себе такі етапи роботи з клієнтом:

 1. Реєстрація. При цьому важливо отримати контактні дані потенційного клієнта. Для їх отримання використовується лід-магніт – безкоштовний матеріал, який напевно буде корисний для клієнта. Після надання даних він отримує обіцяну йому інформацію.
 2. Продаж трипваєра здійснюється за мінімальною ціною. Важливо, щоб продукт був корисний для клієнта. Після оформлення покупки він фактично стає клієнтом.
 3. Продаж основного продукту. В онлайн-освіті це може бути курс навчання. На цьому етапі потрібно прагнути до максимізації прибутку. Потрібно пропонувати додаткові товари та послуги відповідно до інтересів, виявлених клієнтом. Наприклад, пройшовши курс навчання, він може захотіти придбати спеціалізовану літературу на відповідну тему.
 4. Доріжка повернення“. Бажано переконати тих, хто вже зробив покупку, ще раз звернутися в цю компанію. Наприклад, це можна зробити за допомогою пропозиції про продаж супутніх товарів.

Усі ці дії можна проводити за активної участі менеджерів або на автоматичній основі з мінімальним залученням людей відповідно до заздалегідь створеного алгоритму. В останньому випадку йтиметься про автоворонку продажів.

Використання автоворонки вигідне завдяки таким особливостям:

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.
 1. Її можна створити і налаштувати тільки один раз, а користуватися постійно.
 2. При створенні враховано досвід і знання по роботі з клієнтами, які вже є. Алгоритм будується на найбільш ефективних рішеннях, перевірених часом.
 3. Зниження вартості залучення клієнтів.

Тут є недоліки, які потрібно враховувати:

 1. У деяких питаннях доведеться включати роботу живого співробітника, тож повна автоматизація навряд чи можлива.
 2. Делегуючи обов’язки алгоритму, доведеться постійно його контролювати й аналізувати, прагнучи вдосконалити роботу.
 3. Цілком можливо, що прибутковою така діяльність стане не відразу. Іноді для створення ефективного алгоритму потрібен час.
 4. Участь у роботі живих людей, наявність зворотного зв’язку цінується клієнтами вище. Це ще одна причина, що перешкоджає повній автоматизації автоворонки.
 5. Автоворонка погано працює в тих випадках, коли бізнес тільки починається. Щоб набрати необхідний досвід для створення автоматичного алгоритму, має пройти певний час.

Безпосередні продажі

Для онлайн-шкіл застосовується кілька видів автоворонок. Під час прямого продажу запускається реклама з посиланням на лендінг. На цій сторінці детально описується продукт, що продається, і пропонується купити його.

Така автоворонка ефективно спрацьовує в тих випадках, коли є розвинений бренд. Цей спосіб працює для недорогих і дуже популярних тем або таких, де практично відсутня конкуренція.

Продажі зі спільноти в соціальних мережах

Автоворонки для онлайн-школ в соцсетях

Рекламні оголошення призначені для потрапляння потенційного клієнта в обліковий запис або в спільноту. Тут клієнт дізнається про продукт багато цікавого, про його особливості. Потім слідує пропозиція зробити покупку.

Ця воронка підійде для тих, хто не женеться за миттєвими результатами. Вона дає змогу будувати роботу з клієнтами на довгий термін. Для її організації немає необхідності створювати власний лендінг, оскільки спілкування відбувається в соціальних мережах. Така воронка дає змогу забезпечити регулярний приріст великої кількості підписників.

Використання пробного курсу

У рекламних оголошеннях дають посилання на лендінг. На ньому пропонують записатися на отримання пробного безкоштовного курсу. Він має бути коротким, але інтенсивним. Проводиться активна робота з клієнтами: вони можуть отримувати консультації та додаткові матеріали.

Важливо, щоб максимальна кількість тих, хто почав, пройшла навчання до кінця. Потенційні клієнти мають можливість оцінити якість викладання. Після завершення заходу їм пропонують купити основний курс. Для успіху автоворонки необхідно забезпечити високу якість проведення початкового заняття.

Використання електронної пошти або месенджерів

У рекламі розповідається про те, що всі, хто підпишуться на розсилку, зможуть отримати лід-магніт. Матеріал має викликати зацікавленість у потенційних клієнтів. Регулярна і цікава розсилка підвищує лояльність клієнтів. Час від часу їм пропонують купити платні продукти.

Воронки для запуску

Воронка прогріву допомагає клієнту перейти від пошуку шляхів розв’язання своєї проблеми до бажання дізнатися більше про продукцію, пропоновану фірмою. У своїх пошуках він дізнається про запуск курсу з теми, яка його цікавить, у певну дату.

Така воронка починається з того, щоб наростити підписну базу. Клієнтам пропонується лід-магніт, який посилює інтерес. Потім потенційним покупцям розповідають не тільки про товари, а й про фірму, допомагаючи побудувати довіру до компанії. Підсумком такої роботи буде те, що передплатник отримає всю необхідну інформацію для ухвалення рішення і залишить заявку на пропонований продукт.

Воронки Evergreen

Такі воронки не прив’язуються до конкретної дати. Для того, щоб отримувати від них ефект, треба регулярно залучати трафік. Для входу у воронку клієнту пропонують лід-магніти. Потенційні покупці дають свої координати для підписної бази.

Після цього здійснюється автоматична робота з клієнтами за допомогою чат-ботів, розсилок та інших способів. Оскільки діяльність не прив’язана до певної дати, продаж продукту здійснюється постійно.

Прості та багаторівневі воронки

Виды автоворонок в онлайн-школах в зависимости от сложности

Багаторівневі воронки використовуються в тих сферах бізнесу, де необхідні значні витрати для залучення клієнта. Вони відрізняються від простих тим, що для залучення клієнтів використовуються всі доступні компанії маркетингові засоби. Це можуть бути, наприклад, різноманітна онлайн і офлайн реклама, активна робота в соціальних мережах, створення відеотрансляцій, виступи експертів і багато іншого.

Після того, як клієнт перейде на наступний щабель воронки, йому намагаються продати не тільки основний, а й максимальну кількість супутніх продуктів. На всіх етапах такої воронки маркетингова робота відбувається максимально інтенсивно.

Автоворонки для онлайн-шкіл у Телеграм

Запуск автоворонок у Телеграмі зручно здійснювати через чат-бот.  Зазвичай така робота включає в себе такі етапи:

 1. Якщо вебінар відбувається в конкретну дату, реєстрацію починають за 10-12 днів. Протягом цього періоду надсилають повідомлення, які підігрівають інтерес до події.
 2. Після реєстрації надсилається анкета для того, щоб провести сегментацію території. Клієнту надсилається більш детальна програма семінару.
 3. Рекомендується додатково додати відео або лонгрід на тему, що цікавить відвідувача.
 4. Регулярно (зазвичай 2-3 рази на день) надсилаються повідомлення з пропозиціями купити основний продукт. При цьому роз’яснюються його корисність для клієнта і переваги щодо пропозицій конкурентів.
 5. Перед тим, як вона відбудеться, клієнту надсилають повідомлення з нагадуванням про подію.
 6. Проходить запланований вебінар.

Автоворонка може бути розрахована на вебінари або курси, які відбуваються в конкретні терміни або на ті, що організовуються на регулярній основі.

Використання автоворонок продажів дає змогу масштабувати діяльність у сфері онлайн-освіти з мінімальними витратами. Застосовуючи автоворонки в онлайн-школах, можна забезпечити постійний приплив нових клієнтів.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x