image

Як створити і вести канал у Телеграм і чи можна на ньому заробити

28 Травня 2020

user-iconАвтор: 

Telegram давно перестав бути простим месенджером для обміну повідомленнями, файлами, відео та аудіоматеріалами. Якоюсь мірою Телеграм став самостійною соціальною мережею зі своїми особистими блогами та спільнотами.

Сьогодні багато хто зацікавився, як створити та вести канал у Телеграм, бо це не тільки захоплююче, але ще може стати постійним засобом заробітку.

Для яких цілей користувачі створюють та ведуть канал у Телеграм

Навіщо створюють канали у Телеграмі

Канал умесенджер Telegram загалом — звичайний блог з базовим набором функцій. У повідомленнях публікуються тексти, діляться посиланнями на інші ресурси, прикріплюють фото та відео, завантажують допоміжні роботи.

Коментувати публікації або ставити лайки при цьому як у звичайних соціальних мережах не вийде. Такий мінімалізм став популярним у користувачів. Відсутність відгалужень у способах взаємодії з авторами каналів дозволяє зосередитись лише на контенті.

Сьогодні Телеграм-канали обчислюються тисячами. Щоправда авторських спільнот у десятки разів менше. Оригінальні напрямки користуються популярністю в аудиторії.

Як створити і вибрати назву каналу

Назва Телеграм-каналу нагадує вивіску в магазині, яка рекламує асортименти на полицях. На ім’я блогу користувачі частіше ухвалюють рішення приєднатися до нього чи ні. Тобто гучною назвою спонукається в читачі бажання заглянути на сторінку та підписатися на оновлення.

Створення Телеграм-каналу починається з ідеї. Автор визначається з темою та напрямком. Це експертна думка у якійсь сфері, цікаві історії, способи життя, мислення чи поведінки, корисні поради чи освітні курси.

Каналу дають назву, відштовхуючись від ідеї. Ім’я має не лише відображати основу контенту, але й привертати увагу користувачів.

Охарактеризувати назву можна двома ознаками:

  • ім’я каналу відображає зміст безпосередньо або опосередковано;
  • оригінальна і незабутня назва, що виділяє проект з десятка аналогічних.

Коли ідеї зібрані, приступають до створення каналу.

Для цього потрібно:

  • зайти до програми та увійти в меню;
  • у верхньому лівому куті натиснути «створити канал»;
  • вказуємо ім’я та опис каналу;
    Заповнення імені та опису каналу

    Заповнення імені та опису каналу

  • натискаємо кнопку «Далі» та вказуємо, який буде канал: «Публічний» (доступний усім) або «Приватний» (підписка лише на запрошення);

 

Вибір типу каналу та постійного посилання 

  • публікуємо корисні матеріали та залучаємо аудиторію.

Перші кроки в новому каналі Телеграм

Блогери-початківці з незнання на перших кроках роблять помилки. Автор пише пару невеликих постів і починає купувати рекламу на великих майданчиках. Передплатники, звичайно, переходять, проте, побачивши напівпорожній канал, швидко від нього відписуються.

Насамперед сторінку наповнюють корисною, захоплюючою та обговорюваною інформацією. Без великих знань у темі та грамотності листа успішним проект не вийде. Тому не дивно, що у перші місяці виявиться лише один передплатник – автор. Але якщо публікувати контент щодня, реклама працюватиме, а передплатники чекатимуть на нові пости.

Ще одна помилка – вважати розкручуванням прохання підписатися друзів на порожній канал. Це навряд чи принесе понад 30 фоловерів. Нехай краще дізнаються про новий блог із новин 🙂 Хоча, якщо у вас буде цікавий контент, друзі рекомендуватимуть вас знайомим.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Перші кроки у Телеграм-каналі – публікація корисного чи цікавого контенту.

Як розміщувати публікації

Розміщення контенту на каналі мало чим відрізняється від публікації класичних повідомлень месенджера. У рядок вписується текст, а за допомогою медіа-функцій додаються картинки, відео, GIF та посилання на інші ресурси.

Відмінність каналу від меню користувача лише в тому, що є функція опитувань і вікторин. Для оформлення тексту стилями, додавання кнопок та оцінок знадобляться сторонні ресурси у вигляді програм та програм для ПК.

Для чого потрібні боти і як їх створювати

Боти – це стороння програма, що працює всередині месенджера Telegram. Обліковий запис, який управляється не людиною, а прописаним програмним кодом. Боти вміють таке:

  • грати з користувачами;
  • навчати, як боти від LessonDelivery;
  • шукати інформацію;
  • відповідати на запитання;
  • створювати алгоритми та скрипти дій;
  • нагадувати про справи та події;
  • передавати команди «розумній» побутовій техніці.

Популярність ботів у Телеграмі залежить від інтерфейсу месенджера, який у порівнянні з соціальними мережами набагато багатший. Під час ведення каналу штучний інтелект стає помічником як адміну, і читачам. Грамотно складений алгоритм роботи bota автори довіряють до 90% ведення спільноти. Автоматизація звільняє передплатників навіть від введення літер, надавши кнопки з відповідними словами.

Bot-утиліти прийнято розділяти за функціональними напрямками. Використання знайдеться кожному.

Боти здатні на наступне:

  • злиття з іншими сервісами (наприклад, Google, YouTube);
  • прийом платежів, якщо канал – це онлайн-магазин;
  • бот як корисний інструмент (форматування текстів, пошук в інтернеті, надання інформації з тих чи інших питань);
  • створення від банальних інтерфейсних ігор до мережевих 3D-шутерів;
  • організація окремих соціальних мереж для однодумців.

Чат-боти створюють на спеціальних платних чи безкоштовних сайтах-конструкторах. Проте роботів пишуть і самостійно на Python. Але для цього потрібні знання та навички в галузі програмування. Втім, сьогодні у відкритому доступі багато навчальних курсів та відео, тому можна просто створити простого бота.

Залучення передплатників

Як залучити передплатників у канал у Телеграмі

Просувати Телеграм-канал без грошових вливань дуже складно. Однак за правильної стратегії розподілу фінансів та ведення блогу витрачені гроші швидко окупляться.

Дослідні автори радять розпочинати рекламну компанію каналу з $2000. У середньому така сума дає швидкий старт та тримає на плаву. Але якщо вміст слабкий або рідко публікується, гроші будуть витрачені даремно. Проте приправлений грошима «смачний» Телеграм-продукт швидко почне давати прибуток за порівняно невеликі вкладення.

Чим цікавіший канал, тим нижча вартість передплатника. Середня цифра ринку – 20 рублів за передплатника. Але це «сирі» канали. Якщо контент захоплює увагу, то передплатники коштуватимуть набагато дешевше.

Реклама паблика в інших каналах – єдиний вірний та робочий спосіб залучення передплатників. За словами авторів, які досягли успіху, заявляти про себе через соціальні мережі малоефективний спосіб і в результаті виливається в марну витрату грошей із трафіком незацікавленої аудиторії.

Вибір каналу для реклами пабліка

Вибирати канал для реклами – складна та відповідальна справа. У Telegram 70% каналів слабкі. Рекламуватись у них нерентабельно. Вибирати треба не лише тих, хто має багато передплатників. Важливо просуватися через авторитетних адмінів, які рекламують лише контент, що стоїть. Цінність продукту в цьому випадку набагато вища за кількість передплатників.

Головний показник каналу – як часто і наскільки швидко нові пости проглядаються. Умовна формула: за дві доби посада має набирати переглядів більше 100% аудиторії сторінки. Цей показник вкаже, що рекламуватись у такого автора корисно. Ще варто звернути увагу на швидкість та кількість реакції під постами.

Інший показник цінності автора – щільність постінгу. Люди не довірятимуть автору, який публікує по 10 постів на день і на кожне друге повідомлення має рекламу. Віддачу такий піар дасть мінімальну.

Ще адміни домовляються про взаємопіар, який називається ще як ВП. Автори схожих за кількістю передплатників каналів погоджуються безкоштовно рекламувати один одного. Але тенденція взаємопіару позначається на репутації. Рекламування інших користувачів – це особиста рекомендація автора, тому вибирайте лише ті канали, які дійсно цікаві.

Монетизація каналу

Заробляють на Телеграм-каналах кількома способами. Головними з них є такі:

  1. Рекламне посередництво. Коли користувач знаходить щось потрібне та продає там, де це потрібно.
  2. Канал як рекламний майданчик. Той автор, який отримав велику кількість передплатників, готовий пропонувати просування інших пабліків у себе на сторінці і брати за це гроші. Чим популярніший канал, тим вища вартість реклами.
  3. Авторський канал, на якому продаються власні товари та послуги. Реклама власної продукції.

Що робити, якщо канал не набирає передплатників

 Чому канал не набирає передплатників

Якщо канал не росте, то автор щось робить не так чи нічого не робить для просування зовсім.

Іноді контент захоплюючий, неповторний та оригінальний, але популярність набирає слабко. Швидше за все, причина в слабкій рекламі або в рекламі на неефективних майданчиках.

Розкручувати через соціальні мережі малоефективно. Реклама набере хоч тисячу переглядів, але підпишуться одиниці. Тому розповідь про себе у «В Контакті» та «Instagram» стає причиною, чому паблік не росте.

Ще одна залежність відсутності зростання – неправильна реклама у самому месенджері. До сторінок, у яких планується розмістити рекламу, треба ставитись з обережністю та ретельно вивчити.

Накрутити сьогодні можна тисячі фоловерів та переглядів. Але це будуть «мертві душі», які створені лише для вигляду, щоб зібрати гроші з довірливих та непередбачливих авторів. Канали краще просувати в авторитетних блогерів із підтвердженим успіхом.

Іноді і контент хороший, і реклама куплена у правильних людей, але зростання так і немає. Найімовірніше, це пов’язано з непопулярністю нового каналу.

Сторінку відвідують, але бачать, що там мало передплатників та інтуїтивно роблять поспішний висновок – мовляв, мало фоловерів, отже, канал нецікавий.

Ймовірно, у цей період є сенс активно запрошувати друзів або скористатися платними сервісами, де люди підписуватимуться в обмін на невелику винагороду. Це крайній спосіб, який працює тільки на старті та в комплексі з наступними правильними рекламними компаніями. Крім того, з накруткою треба бути акуратним, тому що можна потрапити в бан, який стане ще однією причиною відсутності зростання каналу. Ваша мета – реальні передплатники та корисний контент.

Як правильно спілкуватися з адміном про рекламу

Ціни, встановлені на рекламні пости в каналі, взяті, як то кажуть, «зі стелі». Немає жодного прайсу, нормативів та регуляторів вартості посту. Адміни встановлюють таку вартість, якою дозволяють амбіції.

Деякі автори заламують такі ціни, що відпадає бажання займатися телеграм-каналом взагалі. Але це той самий ринок, де не зайвим буде поторгуватись. Якщо продавець не готовий обговорювати умови, то знайдеться сотня інших, які виявляться зговірливими та продадуть рекламне місце під пост за зручною ціною.

Авторський стиль, зміст постів та унікальність – правильний контент

Контент для каналу в Телеграм

У кожного популярного каналу є відмінна риса. Іноді відмінність і невидна, але чітко відчувається читачами. Це називається авторський стиль, який подобається користувачам Телеграма.

Авторський стиль повинен мати кожен новий канал. Особливість подачі виділить повідомлення з інших сторінок. Текст має бути «живим» та «смачним». Жодних канцеляризмів, сухості, побитих виразів та штампів. Про правильність листа написано багато книг, прочитання яких стане гарною підмогою на шляху до успіху.

Зміст постів часто стає каменем спотикання для молодих авторів. Повний ентузіазму блогер створює канал і дуже хоче про щось розповідати, але в результаті виходить так, що говорити нема про що.

Пости можуть бути величезними, але не змістовними. Одна вода, щедро присмачена епітетами та красивими словами. А по суті, смислового навантаження немає і витрачати час на подальше читання не хочеться.

Для перевірки змістовності досвідчені телеграм-блогери рекомендують нескладний тест.

Автору треба написати пост, який хотілося б бачити на каналі. Але перед публікацією подумати, став би розповідати цю історію в колі друзів, і чи слухатимуть при цьому оповідача, відклавши справи. Якщо ні, то ведення сторінки краще поки що відкласти.

Унікальність матеріалу – перша віха на шляху до успіху каналу. Спроби виїхати та заробити на публікації чужих відео чи фото, посилань на сторонній контент неминуче призведуть до провалу.

Читачі приходять у гості до автора, щоб послухати його історії та з його вуст. І якщо зацікавленість є, автору треба пам’ятати — його слова мають приносити користь людям. Такий симбіоз стане для власника каналу по-справжньому безцінним і зробить його популярним та шановним у колі своєї аудиторії та інших блогерів.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4 / 5. Кількість оцінок: 4

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x