image

Хто такий куратор онлайн-школи і які в нього обов’язки

20 Вересня 2021

user-iconАвтор: 

Для того, щоб організувати онлайн-навчання, потрібна спільна праця різних фахівців. Одним із них є куратор онлайн-школи, про особливості професії якого буде розказано далі.

Чим займається куратор онлайн-школи

Обов'язки куратора онлайн-школи

Куратор онлайн-школи – це наставник, який створює для учнів мотивуючу, і водночас вимогливу атмосферу навчання. Він може допомагати викладачам проводити заняття, відповідати на частину запитань учнів, перевіряти домашні завдання та виконувати аналогічні обов’язки.

Цей фахівець повинен розуміти, що потрібно учням, і допомагати їм розв’язувати проблеми, що виникли в процесі проходження навчання. Він допомагає викладачам, виконуючи важливі обов’язки в процесі навчання, до яких, наприклад, може належати технічна допомога з організації та проведення вебінарів.

У процесі проходження курсів важливо, щоб учні вчасно виконували домашні завдання, знали, що необхідно робити в кожен момент навчання. До куратора можна звертатися в разі настання якихось складних або неоднозначних ситуацій – він завжди не тільки постарається розв’язати проблему, а й вживе необхідних заходів, щоб унеможливити її повторення в майбутньому.

Необхідні навички

Для того, щоб успішно виконувати свої обов’язки, куратор повинен мати такі якості та навички:

 1. Добре знання комп’ютера та навички вдосконалення в цій сфері необхідні, оскільки йдеться про один з основних інструментів роботи.
 2. Важливо, щоб у фахівця була розвинена емпатія, і він міг добре сприймати проблеми інших людей.
 3. Велике значення мають організаційні навички.
 4. Основна частина діяльності куратора пов’язана з тим, щоб забезпечувати ефективну та мотивуючу атмосферу навчання.
 5. За наявності запитань чи виникнення проблем він має бути здатний взяти на себе відповідальність за врегулювання ситуації.
 6. Бажано, щоб він розбирався в тематиці навчання і міг відповідати на прості запитання. У складніших випадках він може організовувати консультації за участю викладачів.
 7. Велика кількість обов’язків вимагає, щоб куратор був стресостійким і в будь-якій ситуації був здатний ухвалювати виважені та продумані рішення.
 8. Буде корисним використання навичок тайм-менеджменту. Це потрібно, оскільки в таких фахівців зазвичай виникає необхідність у регулярному виконанні великої кількості справ.
 9. Робота куратора пов’язана з усним і письмовим спілкуванням. Наявність грамотності, вміння знайти підхід до людей допоможе краще виконувати свою роботу.

Цей вид діяльності важливий і необхідний для онлайн-освіти.

Якісне виконання обов’язків дасть змогу учням максимально проявити свої здібності, а викладачам зосередитися на передачі знань, не відволікаючись на різноманітні поточні питання, що могли б забирати багато часу й сил.

Відмінності між куратором і тьютором

Куратор допомагає учням оптимально розподіляти час, розв’язує можливі спірні питання, що стосуються навчання, перевіряє домашні завдання. До його обов’язків входить значною мірою організація діяльності та виконання різних видів допоміжних робіт.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Тьютор веде роботу з учнями з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей. Він допомагає їм краще усвідомити свої цілі, бажання. Цей фахівець допомагає обрати професію, скласти траєкторію свого вдосконалення на шляху до оволодіння нею. Тьютор допомагає формувати ключові компетенції та сприяє особистісному зростанню того, хто навчається.

Показники ефективності куратора

У процесі роботи діяльність такого фахівця піддається оцінці.

Оплата праці куратора онлайн-школи

 

 

 

 

Ключовими показниками є такі:

 1. Куратор повинен реагувати на ті чи інші події, що відбуваються в процесі навчання. Чим швидше в нього швидкість відгуку, тим вища якість виконання обов’язків.
 2. Важливим показником ефективності роботи куратора онлайн-курсів є те, скільки людей із тих, хто розпочав навчання, успішно закінчать його. Що ефективніше він діє, то більше людей зможуть отримати відповідні знання та навички.
 3. Грамотна усна та письмова мова. У цьому виді діяльності багато що залежить від спілкування. Якщо куратор не володіє потрібними навичками, то він швидше за все покаже низькі результати.

Це основні критерії оцінки якості роботи. Роботодавці можуть використовувати й інші, прагнучи забезпечити вищу її об’єктивність.

Система оплати праці

Під час пошуку роботи важливо уявляти, на яку зарплату можна розраховувати. Якщо куратор поки що не має потрібного досвіду, то за різними джерелами його зарплата найімовірніше буде перебувати в межах від 7 до 12 тисяч грв. Досвідчені фахівці отримують від 15-20 тисяч і більше.

Точна сума окладу залежить від обсягу виконуваних обов’язків. При цьому враховується, що в сферу обов’язків можуть входити додаткові види робіт.

Також потрібно враховувати рівень професіоналізму куратора в темах, які безпосередньо стосуються навчання. Якщо такі вимоги високі, то це також вплине на одержувану оплату праці.

Як курувати онлайн-марафон у боті

Коли навчання проводиться за допомогою онлайн бота, це дає змогу зробити процес ефективнішим. Однак у цьому випадку буде затребуване виконання всіх тих обов’язків, які допоможуть організувати роботу з учнями.

Як приклад можна навести перевірку домашніх завдань, допомогу учням у разі виникнення різноманітних запитань, допомогу під час проведення вебінарів і подібні види діяльності. Під час проведення онлайн-марафонів відбувається інтенсивне спілкування з великою кількістю людей. Куратор допоможе організувати його та забезпечить ефективну взаємодію між учасниками.

Куратор – це фахівець, який забезпечить підтримку процесу онлайн-навчання, допомагаючи вирішувати велику кількість основних і допоміжних питань. Грамотне та професійне виконання обов’язків дозволить зробити процес проходження курсів успішним.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 3 / 5. Кількість оцінок: 2

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x