image

Як правильно налаштовувати наскрізну аналітику в онлайн-школі

24 Вересня 2021

user-iconАвтор: 

Безцільно проводити рекламні інтеграції та чекати віддачі – одне, а стежити за показниками, виявляти слабкі сторони рекламної кампанії та підвищувати активність аудиторії – інше. У цій статті розберемося, що таке наскрізна аналітика в онлайн-школі, які її головні показники та як правильно здійснювати налаштування метрики.

Що таке наскрізна аналітика і для чого вона потрібна

Наскрізна аналітика – це спосіб аналізу ефективності використання коштів, вкладених у маркетингові заходи з точки зору закритих угод.

Якщо бути точніше, то наскрізна аналітика потрібна не тільки для оцінювання, наскільки окупається проплачена реклама, а й для того, щоб виявляти вразливі сторони кампанії на різних етапах.

Основні показники веб-аналітики

Найбільш використовуваним інструментом для аналізу операцій є сервіси від популярних пошукових систем – Яндекс Метрика або Google Analytics. Метрики – дані, що вказують на сильні та слабкі сторони платформи, рекламних публікацій.

Показатели сквозной аналитики в онлайн-школах

До основних показників метрики належать:

 1. Глибина перегляду сторінки.
 2. Період відвідування сайту.
 3. Відмови.
 4. Конверсія.
 5. Досягнення мети.

Глибина перегляду сторінок

Глибина перегляду – це число побачених сторінок платформи одним клієнтом за одне відвідування. Ця характеристика є частиною поведінкового фактора.

До уваги беруться перегляди тільки тих позицій, на яких прогрузився код одного із сервісів. Глибина вказує, чи довіряє клієнт онлайн-джерелу і наскільки корисною для нього є інформація на ньому.

Період відвідування сайту

У розрахунок береться тільки той час, коли клієнт комунікував зі складовими платформи, переходив за рекламою та іншими посиланнями. Якщо від клієнта немає активності протягом півгодини, системи не зчитують цей показник.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Як і глибина переглядів, час перебування на сайті вказує на залученість відвідувача в контент, пропозиції бренду. Цей показник також є частиною поведінкового фактора.

Відмови

Показатели отказов в онлайн-школах

Відвідування користувачем сайту не зараховується, якщо час його перебування на сайті менший за певний встановлений ліміт (якщо системи налаштовувалися за замовчуванням, то відмовою буде візит на час менше ніж 15 секунд). Також відмовою вважатиметься, якщо відвідувач переглянув одну сторінку платформи і закрив її, не виконавши будь-якої дії.

Цей показник не є таким, що вказує на низьку якість контенту, матеріалу або налаштування самого сайту. Є теми, де клієнту вистачає кількох секунд, щоб знайти потрібну інформацію на головній сторінці (наприклад, адресу) і покинути сайт.

Цей показник у Яндекс і Google налаштовується по-різному, під час налаштування систем перевіряйте його.

Конверсія

Конверсія – відношення сумарного числа відвідувань до числа візитів, під час яких було здійснено кілька дій (переходів, кліків тощо). Конверсія вказує на те, як зайшла рекламна кампанія і контент веб-ресурсу.

Досягнення цілей

Цілі у веб-аналітиці – певні дії клієнтів, які цікаві підприємцю, що розміщує рекламну кампанію на сайті.

Цілі діляться на кілька категорій:

 1. Комунікація з інформацією веб-ресурсу – перегляд роликів, завантаження файлів та інше.
 2. Інша активність – лайки, репости, відгуки, коментарі.
  Підключення розсилки.
 3. Робота з вікном зворотного зв’язку (діалог з ботом на тему джерела).
 4. Виклик.
  Оформлення замовлення через розділ “Кошик”.

Цілі налаштовуються безпосередньо в обраній метриці Яндекс або Google.

Налаштування наскрізної аналітики

Яе налаштувати наскрізну аналітику онлайн-школах

Є два абсолютно різних варіанти впровадження наскрізної аналітики: ручне налаштування або використання послуг агентства.

Якщо підприємець звертається до послуг агентства, головним плюсом такого вибору стане фінансовий бік питання. Виходить нелогічно, але пояснюється просто. Людина, яка знає свою справу, миттєво і якісно виконає підключення, тож наскрізна аналітика одразу принесе свої плоди. В результаті, витрачені кошти повернуться до вас найближчим часом завдяки залученню користувача і, як наслідок, підвищенню доходу.

Спеціаліст підключить наскрізну аналітику не тільки якісно, а й швидко.

Приклад наскрізної аналітики

Найлегше рішення – веб-аналітика. На сервер можна підключити метрику від будь-якої пошукової системи. Вводимо системи спостереження і рекламні інтеграції, активуємо тест-просування.

Через невеликий термін бачимо, що за рекламою переходить певна кількість людей, на розсилку підписується половина від активних користувачів. На вебінар записує 20% від тих, хто підписався на розсилку, і лише половина глядачів вебінару стає реальними клієнтами.

З цього вибудовується ланцюжок продажів, а за ним оцінюються інші показники. Ми бачимо, що низька ефективність йде вже від розсилок поштою, оскільки лише 20% з неї переходять далі: наприклад, розсилку підключила 1000 осіб, а на конференцію прийшло всього 250 осіб.

Якщо збільшити конверсію цього етапу, результати зростуть. На 100 осіб більше відвідало відео-конференцію, а оскільки конверсія з конференції в продаж становить половину, то на виході ми отримаємо не 50, а 75 продажів, що в 1,5 раза вище.

Основні проблеми під час впровадження

Розбираючись у цифровому просуванні, підприємці стикаються з деякими труднощами. Насамперед вони спостерігають за непрямими метриками, які не потребують аналітики, вся статистика доступна без неї.

Потім вони намагаються розібратися в інтересах своєї цільової аудиторії – звертають увагу на статистику відмов, з’ясовують, що може бути не цікавим для людей і чому вони залишають платформу, не дочитавши матеріал. Однак, ця статистика також самостійна і прив’язки до фінансів тут немає.

Весь резон у тому, що без спостереження зв’язку показників з продажами і ціною замовлення вся система не має сенсу.

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x