image

Як зробити автоворонку самому і нічого не упустити

22 Червня 2021

user-iconАвтор: 

Автоворонка відрізняється від звичайної воронки продажів тим, що в ній мінімізовано участь людини. Автоворонку налаштовують один раз і вона працює, приносячи бізнесу нових клієнтів і прибуток. У статті розповідаємо, як зробити автоворонку самому, що важливо не упустити, які інструменти використовувати.

З чого складається автоворонка

Що входить в автоворонку

Будь-яка автоворонка являє собою комплекс взаємопов’язаних засобів та інструментів, способів залучення клієнта і тактики його утримання. Схематично структуру автоворонки можна представити у вигляді чотирьох основних блоків.

  1. Продуктова матриця – це лінійка товарів і послуг, які ви будете продавати. Кожна позиція в ній відповідає тому рівню довіри і стосунків із клієнтом, які існують на даному рівні взаємодії.
  2. Сценарії – продумані варіанти поведінки споживача виходячи з його потреб.
  3. Набір інструментів – програмні засоби, які допомагають реалізувати й автоматизувати воронку продажів. Це можуть бути CRM-системи, e-mail розсилки, чат-боти в месенджерах, програми для побудови сценарію воронки тощо.
  4. Контент – текстове, аудіо-, візуальне наповнення воронки продажів. Усе те, за допомогою чого ви спілкуєтеся з клієнтом.

Чек-лист: як створити автоворонку

Найпростіше створити автоворонку дотримуючись пунктів чек-листа. Чек-лист являє собою перелік заходів, послідовне виконання яких спрямоване на досягнення запланованого результату з найменшими витратами.

  1. Трафік. Перше, що необхідно зробити, це визначитися з рекламою, її обсягом і обсягом бюджету, що виділяється на рекламну компанію. Чим він більший саме на старті продажів, тим ефективніше працюватиме автоворонка.
  2. Створення лід-магніту – невеликого рекламного продукту, що поширюється серед відвідувачів сайту безкоштовно, за умови реєстрації на ресурсі або залишення контактної інформації для подальших розсилок.
  3. Створення тріпваера. Трипваер це вже повноцінний приклад реалізованого продукту, але продається дешевше наступних. Саме трипваер визначає грань між клієнтом і споживачем.
  4. Інформаційний супровід основного продукту. Споживач, який вже виявив свій інтерес до товару і перебуває на роздоріжжі між безліччю аналогічних пропозицій, повинен отримати максимум інформації про необхідність і корисні якості продукту.
  5. Розробка системи повернення клієнта. Платна підписка, бонусна програма, знижки на придбання наступних товарів – все те, що може змусити споживача знову прийти на сайт.

Сайт або лендінг

Для повноцінного функціонування автоворонки їй потрібна платформа. Платформою цілком успішно виступають сторінки соціальних мереж, тематичні блоги або сайти.

На відміну від блогу, сайт привабливий тим, що для його створення не потрібно багато часу. Найпростіший одно-двосторінковий сайт нині може створити будь-хто за короткий час. Інтернет рясніє пропозиціями онлайн-конструкторів, що пропонують за помірну ціну готові шаблони сайтів практично будь-якої тематики.

 

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Крім того, товар, опис якого розміщено на сайті компанії підсвідомо викликає більшу довіру споживачів, аніж аналогічна інформація в соцмережах чи контекстній рекламі. Для власника, сайт надає масу можливостей аналізу трафіку, часу перегляду відвідувачами певних сторінок і, як наслідок, своєчасного коригування торгової стратегії.

В останню чергу до сайту підключають лічильники Яндекс Метрики та систему безпечних платежів.

Продуктова матриця

Продуктова матриця – своєрідна “родзинка” автоворонки. Те, навколо чого буде побудована вся стратегія роботи з потенційним клієнтом. У найпростішій формі продуктову матрицю можна уявити у вигляді своєрідних сходів, кожна сходинка яких поступально задовольняє потребу клієнта в певному товарі або послузі.

Розглянемо поетапний принцип дії продуктової матриці:

  1. Перший щабель. Споживач не знає або не зацікавлений в отриманні певного виду послуги. Завдання матриці на цьому етапі – дати клієнту найповніше уявлення про товар, його корисні властивості та переваги для конкретного споживача. Ступінь може являти собою короткий огляд, пост або відеоролик;
  2. Другий ступінь. Споживач дізнався про товар і усвідомив власну вигоду від його використання. Матриця застосовує “лід-магніт” – тестовий варіант продукту на безоплатній основі, але з неявним отриманням контактних даних клієнта. У вигляді лід-магніту можуть виступати вебінари, книги, буклети, уроки тощо;
  3. Третій ступінь. Споживач точно впевнений у необхідності товару цього виду, але вибирає з безлічі пропозицій ринку. Хорошим рішенням на цьому етапі буде пропозиція споживачеві готового варіанту вирішення його завдань, але за зниженою ціною. Це буде перший продукт (тріпваер), проданий клієнту нехай і за невеликі гроші;
  4. Четвертий ступінь. Споживач купує повний набір послуг. Продуктова матриця “розвиває наступ”, клієнту пропонується безліч супутніх товарів, що підвищують цінність основного продукту;
  5. П’ята (завершальна) ступінь. Клієнта не можна упускати. Набагато простіше мотивувати наявного споживача на регулярне придбання послуг, ніж заново проходити всі етапи з потенційними клієнтами. До регулярного користування товаром або послугою клієнта може “підштовхнути” вступ до закритої групи однодумців, підписка на платну розсилку інформаційного контенту або власна чат-платформа.

Ефективність продуктової матриці оцінюють за коефіцієнтом конверсії (відсоткове співвідношення кількості потенційних клієнтів, які ступили на “перший щабель” продуктової матриці, до споживачів, які дійшли до “п’ятого щабля”).

Статистично значущою конверсією продуктової матриці вважається значення від 5% і вище.

Сценарій

Як самостійно створити сценарій автоворонки

Сценарієм називається продумана модель поведінки потенційного клієнта від початку його знайомства з автоворонкою продажів, і до її логічного завершення.

Як приклад поведінкового сценарію можна навести ситуацію, коли на сайт потрапляє користувач, який спочатку шукав у мережі інформацію схожої тематики, але не бажає купувати товар. Раптово користувач бачить абсолютно безплатний курс за темою, що його цікавить, і не замислюючись підписується на нього.

Завдяки підписці він отримує періодичну розсилку інформаційного матеріалу, а за допомогою інструментів Google Analytics відстежується ступінь прояву його інтересу до контенту того чи іншого плану. Поступово користувач звикає до регулярного інформаційного впливу, і ще більше захопившись тематикою, що його цікавить, одного разу погоджується на платну реєстрацію в системі. Бажаючи взяти участь у бонусній програмі, клієнт залучає на сайт товаришів і тим самим “розкручує” автоворонку.

Контент

Контент – це серце автоворонки. Саме контент робить усю основну роботу із залучення клієнта, прояву в нього інтересу до товару, його утримання і повернення на майданчик знову і знову.

Люди купують товар не в тих, хто його продає, а в тих, хто допомагає їм його купити. Одна хороша стаття про історію товару і його переваги, розміщена на сайті компанії, а також продубльована на однойменних сторінках соціальних мереж, здатна згенерувати більше трафіку, ніж послуги платної біржі.

Основна вимога до якісного контенту – це його корисність та унікальність. Ніхто не розповість про послугу більш барвисто, ніж людина, яка розуміє всю структуру її появи. Розвиненому бізнесу рекомендується мати в штаті власну команду копірайтерів, але на початковому етапі цілком допустимо писати інфо-контент самому.

В умовах обмеженого часу або не схильності до створення якісного контенту можна скористатися послугами бірж копірайтингу або придбати готову статтю відповідної тематики.

Тестування

Діагностичне тестування є завершальним етапом підготовки автоворонки до запуску, і показує, наскільки ефективною є стратегія за співвідношенням кількості користувачів, які втратили інтерес до продукту.

За результатами тестування ухвалюється рішення про доопрацювання наявної автоворонки, створення нової або застосування інших інструментів просування, наприклад, більш детального відображення вигоди потенційного клієнта.

Сучасні інструменти та сервіси допомагають створювати автоворонки в мережі, не володіючи навичками програмування і витрачаючи на це мінімум часу і коштів.

У конструкторі чат-ботів LessonDelivery можна створити автолійку в Телеграм і залучати клієнтів, спілкуючись з ними, розсилаючи корисний контент, приймаючи замовлення і платежі прямо у вікні месенджера

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x