image

Команди для налаштування та управління чат-ботів Telegram

7 Червня 2021

user-iconАвтор: 

Телеграм давно перестав бути тільки месенджером: у ньому можна не тільки спілкуватися, а й створювати чат-ботів. Це особливі програми, які призначені для автоматичного виконання завдань у сфері навчання, розваг, маркетингу, продажів тощо.

Створення акаунта для розумного робота в Телеграм починається в @BotFather. Для управління тут можна прописати набір команд для чат-ботів. Розповімо про них докладніше.

Які функції є в BotFather

Создание чат-бота Telegram в @BotFather

Основною функцією BotFather є допомога у створенні ботів для Телеграм. У процесі роботи з ним надається великий обсяг довідкового матеріалу, який дає змогу впевнено застосовувати доступні для роботи команди.

Щоб розпочати роботу, потрібно запустити Телеграм і в рядку пошуку набрати назву BotFather. Відкривши бот, можна буде побачити його головну сторінку. Тут надано можливість вести діалог і виконувати необхідні операції для створення бота.

Основні команди

Після того, як було відкрито головну сторінку, користувач отримує можливість надсилати боту команди. Для того, щоб розпочати створення, необхідно ввести команду /start. На екрані з’явиться список основних команд для роботи.

Новий спосіб навчатись у телефоні за допомогою бота Телеграм. Можна робити курси, марафони, навчати співробітників на автоматі та приймати домашні завдання. Перегляньте приклади готових ботів в освіті.

Робота починається з команди /newbot. Її вводять і натискають Enter. Далі користувача просять ввести ім’я. Якщо воно не відповідатиме потрібним правилам, система його не прийме. Після прийде код (токен), який стане в пригоді для подальшої розробки. Його необхідно скопіювати і зберегти.

Під час створення чат-бота необхідно передбачити наявність власних команд. Команди потрібно спочатку прописати в @BotFather через /setcommands і потім у будь-яких варіаціях використовувати в текстах свого бота.

Зокрема, для організації роботи важлива наявність таких:

  1. Створюючи платні послуги, потрібно продумати те, як буде виконуватися оплата. Для цього має бути передбачена команда /payinbot – оплатити участь.
  2. Команда /readmore дасть змогу продовжити читання тексту, якщо він не повністю поміщається на екрані.
  3. Для освітнього бота наявність списку найкращих учнів дасть змогу мотивувати команду. У цьому допоможе команда /usertop – ТОП 10 користувачів.
  4. У кожен момент часу під час вивчення матеріалу потрібно точно знати свій досягнутий рівень. Команда /progress має бути реалізована таким чином, щоб дати про це об’єктивну інформацію.
  5. Про загальний зміст курсів можна дізнатися за допомогою команди /content – контент/курси.
  6. об потрапити в розділ FAQ, можна використати команду /help.
  7. Ефективною можливістю для розвитку платного навчання є наявність партнерської програми. Використання команди /invitefriends (запросити друзів) може передбачати видачу реферального посилання для запрошення нових клієнтів.
  8. У процесі роботи головне меню є вихідною позицією для роботи з ботом. Для доступу до нього потрібна відповідна команда – /mainmenu.
  9. Команда /balance (баланс) дасть змогу дізнатися стан оплати послуг у будь-який момент часу.

Ці та інші команди повинні відповідати обраному алгоритму роботи бота.

Команди для редагування

Основні команди, за допомогою яких виконується редагування, такі:

  • зміна імені бота /setbot;
  • /setdescription дасть змогу створити опис того, як працює і навіщо потрібен бот, що відображатиметься одразу після відкриття;
  • редагування короткого опису за допомогою /setabouttext;
  • картинку або аватар чат-бота можна встановити за допомогою /setuserpic;
  • одна з найважливіших – /setcommands, дозволить визначити список власних команд створюваного бота;
  • команда /delete дає змогу припинити роботу і видалити бота.    

Створення акаунта чат-бота Telegram та основні команди

Команди для налаштування бота

Щоб підключити чат-бота до адміністративної панелі на сервері та наповнити бота контентом, необхідний токен. Він ідентифікуватиме бота під час подальшої роботи. Створення коду відбувається за командою /token, відкликання токена виконується за допомогою /revoke.

Якщо автор вважає за потрібне, він може використовувати дані геолокації (/setinlinegeo). Налаштування для здійснення зворотного зв’язку можна встановити за допомогою /setinlinefeedback. Під час роботи може знадобитися застосування online mode, доступне в результаті застосування команди /setinline.

Під час налаштування роботи груп доступна опція заборони прийому в них ботів. Це можна реалізувати за допомогою /setjoingroups. Під час спілкування можна встановити режим дотримання конфіденційності. Він доступний, якщо виконати команду /setprivacy.

Програмування за допомогою BotFather дає можливість створити власного бота для роботи з клієнтами. Добре знання використовуваних команд, ретельно продуманий алгоритм роботи дозволять створити програму, що автоматично працює, для допомоги в бізнесі, маркетингу або навчанні.                                                                            

Команди для редагування в @BotFather

Наскільки публікація корисна?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 2 / 5. Кількість оцінок: 27

Оцінок наразі немає. Поставте оцінку першим.

Дізнайтеся про оновлення Lesson Delivery першими
Підпишіться за допомогою електронної пошти
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки особистих даних.

Слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах або отримуйте їх від нашого телеграм-бота

Автор статті:
Ольга Посохова

Люблю вчитися та прокачувати навички. Можу розповісти про навчання та заробіток у Телеграм. Захоплююсь малюванням та психологією.

Підписатися
Сповістити про
guest

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x